İNANILACAK GİBİ DEĞİL...BU ÇAĞDA....

Mersin'li Mimar Abdullah Yılmaz, İNANILACAK GİBİ DEĞİL...BU ÇAĞDA.... diyerek yeni bir paylaşım yaptı, kamuoyuna ve ilgililere seslendi. Göstermelik icraat ve çalışmaların Mersin'e getirisi yok temasını verdi. İşte bu kez gündeme taşıdığı husus.

İNANILACAK GİBİ DEĞİL...BU ÇAĞDA....
  • 28 Temmuz 2019, Pazar 10:11

Mersin'li Mimar Abdullah Yılmaz, İNANILACAK GİBİ DEĞİL...BU ÇAĞDA....  diyerek yeni bir paylaşım yaptı, kamuoyuna ve ilgililere seslendi. Göstermelik icraat ve çalışmaların Mersin'e getirisi yok temasını verdi. İşte bu kez gündeme taşıdığı husus.

ÖNCE MİMARIN UYARI VE İKAZINA SEBEP OLAN HABER İÇERİĞİNİ YAYINLAYALIM...

MESİAD’IN “MERSİN NEFES İSTİYOR” PROJESİNE ELVAN’DAN TAM DESTEK

Geçtiğimiz günlerde “Mersin Nefes İstiyor” sloganı ile Millet Bahçesi, OYAK’a ait kışla arazisi, Deniz Feneri, Denizpark ve Orduevi arazilerinde yeşil alan ile plaj düzenlemesi projesini Mersin’de bulunan oda başkanlarının katılımı ile kamuoyuna açıklayan MESİAD, projeyi Ankara’ya taşıdı. Mersin Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan ile görüşen MESİAD, Elvan’dan tam destek gördü. Elvan, projenin hayata geçirilmesi için gerekli kurumlar ile görüşeceklerini ifade etti.

“Mersin Nefes İstiyor” projesi ile Mersin’in ihtiyacı olan nefes alanlarının düzenlenmesi ve sahil kenti Mersin’in merkezinde plaj isteyen Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD), Mersin Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’ı TBMM’de ziyaret etti. Projeyi Elvan’a sunan MESİAD Başkanı Hasan Engin, kıyı kenti Mersin’in denizden koparıldığını ifade ederek, “Mersin, deniz kıyısında bir şehir olmasına rağmen, maalesef denizle barışık bir kent haline getirilmedi veya getiremedik. Sahillerin doldurulması ile sahilde oluşturulan parklardan sonra, maalesef kent denizden uzaklaştırıldı. Şehir merkezinde Halkın denizden faydalanacağı, mekanlar yaratılmalıdır. Orduevi ile Müftü deresi arasındaki plajın kente kazandırılması ile Mersin halkı tarafından yoğun ilgi görecektir” dedi.

ELVAN: KONUYU MSB İLE GÖRÜŞECEĞİZ
Proje hakkında MESİAD Yönetiminden detaylı bilgi alan Elvan, Millet Bahçesi ve Denizpark alanının yeşil alan olarak düzenlemesi için çalışmalarının devam ettiğini belirtti. “Mersin Nefes İstiyor” projesinin hayata geçmesi ile Mersin’in önemli alanlara sahip olacağının altını çizen Elvan, OYAK’a ait kışla arazisi için daha önce Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmeler yaptıklarını ve konuyu tekrar görüşerek çözüme kavuşturmaya çalışacaklarını söyledi.
Mersin’de çevre ve yeşil alan düzenlemesi konusundaki diğer projelerden de söz eden Elvan, 38 dönümlük Tırmıl Tepesi’nde yeşil alan düzenlemesi yapacaklarını, çevrede yaşayan vatandaşların rahat nefes alacakları bir hale getireceklerini ifade etti.

ANA KONTEYNER LİMANI’NIN MERSİN’DE YAPILMASI TUTANAKLARA GEÇTİ
Ana Konteyner Limanı’nın yerinin sorulması üzerine komisyon çalışmalarını MESİAD ile paylaşan Elvan, konuyu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sorduklarını ve verilen “Doğu Akdeniz Ana Konteyner Limanı’nın yerinin Mersin olduğu” cevabının tutanaklara geçtiğini söyledi. Elvan, Doğu Akdeniz bölgesel transit yük odaklı Ana Konteyner Limanın yapılması ile Mersin’in stratejik ve ekonomik olarak daha fazla imkan ile öneme sahip olacağını kaydetti.

“1/5000’LİK PLANLARIN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILDI”
5 binlik planların önündeki engellerin kaldırılması için girişimlerini sürdürdükleri aktaran Elvan, konu ile ilgili görüş bildirmeyen veya olumsuz görüş bildiren kurumlar ile bizzat görüşerek engellerin kaldırıldığı söyledi. Çeşmeli-Taşucu Otoban Yolu’nun bitirilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirten Elvan, “Çeşmeli-Taşucu Yolu daha önce ihale edildi. Ancak yap-işlet-devret sistemine dayalı ihalede istekli çıkmadı. Çözüm olarak yolu etaplara ayırdık. Devlet kaynakları ile 1. etap olan Çeşmeli-Elvanlı arasını tamamlayacağız. 2. etapta ise Elvanlı-Taşucu tamamlanacak” dedi.

ELVAN, MESİAD’DAN PROJELERİN DEVAMINI İSTEDİ
Çukurova Bölgesel Havalimanı, Tarsus Kıyı Kesimi Turizm Projesi ve OSB-Otoban bağlantı yolu başta olmak üzere birçok konuda MESİAD’ın sorularını yanıtlayan Elvan, Mersin’i ve bölgeyi kalkındıracak her projeye açık olduklarını söyleyerek, MESİAD’dan Mersin’i ve Çukurova’yı ilgilendiren “Mersin Nefes İstiyor” gibi projeler üretmeye devam etmesini istedi. Elvan, “Kapımız her Mersinliye açıktır. Topluma hizmet eden her türlü projeye destek olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin’in yanı sıra MESİAD Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Mehmet Deniz, MESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Can, Abuzer Yavuz ve YİK Başkan Yardımcıları Tarık Antalyalı ile Adnan Gündoğdu’nun katıldığı ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ MESİAD BİR ZİYARET YAPIYOR VE BUNU KENDİ SOSYL SAYFSINDA İÇERİK VERİP PAYLAŞIYOR. İŞTE BUNDAN SONRA MERSİN'Lİ VATANSEVER MİMAR AŞAĞIDAKİ PAYLAŞIMI YAPIYOR...

İNANILACAK GİBİ DEĞİL... BU ÇAĞDA.... BEYLER BU SİZİN İŞİNİZ DEĞİL, SİZ KENDİ İŞİNİZİ YAPIN, BİZLERDE KENDİ İŞİMİZİ YAPALIM.. ANA OKULU ÖĞRENCİLERİNİN YAPTIĞI BOYAMA ÖDEVİ GİBİ BİR RESMİ PROJE DİYE ÇERÇEVELETİP SAYIN BAKAN 'A SUNMANIZI ÇOK GARİPSEDİM...
HEPİNİZ ERGENLİK DÖNEMİNİDE GEÇMİŞ YAŞTASINIZ.... ADAMA SORMAZLARMI...???
MERSİNDE ÜNİVERSİTE VAR, MİMARLIK, ŞEHİRCİLİK, PEYZAJ... VS HER BÖLÜM VAR... ÇOK DEĞERLİ AKADEMİSYENLER VAR.... MİMARLAR ODASI VAR, ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI VAR, PEYZAJ MİMARLARI ODASI VAR..... KENTSEL SORUNLARI MESLEK EDİNMİŞ BİZLER MİMARLAR, PLANCILARIN VARIZ.... ÇERÇEVELETİP PROJE DİYE TANIMLADIĞINIZ ACAİP RESİM SİZİN VİZYONUNUZU GÖSTERİR, KÜLTÜR SEVİYENİZİ GÖSTERİR......
MERSİN HALKINI TEMSİL ETMİYORSUNUZ... SİZ KİMİ TEMSİL EDİYORSUNUZ, MERSİN HALKINI MI, HAYIR... SADECE KENDİNİZİ TEMSİL EDİYORSUNUZ... DİLERİM O ŞAHASER PROJENİZ LİTERATÜRE GEÇMEZ.....DAHA KOMİK DURUMLARA DÜŞMEZSİNİZ... 
MADEM BU İŞE SOYUNDUNUZ,
MİMARLIK, ŞEHİR PLANCI OLDUNUZ; SAYIN BAKAN BEY, 1/5000 ÖLÇEKLİ REVİZYON VE İLAVE NAZIM PLANLARININ ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGELLERİ KALDIRDIK, KURUM GÖRÜŞLERİNİ TAMAMLADIK DERKEN.... SORSAYDINIZ KURUM GÖRÜŞLERİ ALINMADAN KİŞİSEL RANT TEMALI PLAN NASIL GEÇTİ....???
LÜTFEN İŞİNİZİ YAPIN... BİLGİSİ OLANIN FİKRİ OLUR.... SELAM VE SEVGİLERİMLE... MİMAR ABDULLAH YILMAZ

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık