İtalyan hukukçular Ankara’da tahkim eğitimi verecek

ILIDA, uluslararası anlaşmazlıkların çözümünde önem kazanan hakemlik mekanizmasıyla ilgili Ankara’da eğitim verecek. İtalyan hukukçuların katılacağı eğitim 29-30 Mart tarihlerinde düzenlenecek.

İtalyan hukukçular Ankara’da tahkim eğitimi verecek
  • 07 Mart 2019, Perşembe 20:20

ANKARA – Uluslararası Hukuk, Yatırımlar ve Kalkınma Derneği’nin (ILIDA) uluslararası anlaşmazlıkların çözümünde önem kazanan hakemlik mekanizmasıyla ilgili Ankara’da “Uluslararası Tahkim (Hakemlik) Sertifika Programı” düzenleyecek. 29-30 Mart tarihlerinde düzenlenecek gerçekleşecek programa tahkim konusunda uzman İtalyan hukukçular katılacak.

ILIDA Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Arzu Ongur, programda hem teorik hem de pratik bilgilerin anlatılacağını açıklayarak, “Kariyerini hukuk, ticaret ve yatırım üçgeninde geliştirmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat. İtalya’dan gelen eğitmenlerimiz Milano Tahkim Odası modelini kullanarak Türkiye ve İtalya’daki pratik gerçekler üzerinden sunum yapacaklar” diyor.

Ongur, sertifika programıyla, kariyerini uluslararası tahkim üzerine kurmak niyetinde olan ya da uluslararası uyuşmazlık ve tahkim hakkındaki bilgilerini artırmaya çalışanlarda farkındalık yaratmayı hedeflediklerini ekliyor.

Programa İtalya Ankara Büyükelçiliği ve Milano Tahkim Divanı da destek veriyor. Roma Tre Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde özel hukuk ve hukukta iktisat analizi alanında çalışan ve Elgueta İtalya Uluslararası Tahkim ve ADR Forumu Eş Başkanı olan Prof. Giacomo Rojas Elgueta,Prof. Roma ve New York Barosu üyesi Roberto Pirozzi ve uluslararası tahkim alanında deneyimli avukat Paolo Marzolini programda eğitim verecek.Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru formu www.ilida.org adresinde yer alıyor. (DUVAR)

gazeteduvar.com.tr

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık