İYİ Parti Sivil Toplum Kuruluşları ziyaretlerine devam ediyor

İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı Sivil Toplum Kuruluşları ziyaretlerine devam ediyor.İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı Mersin Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası’nı Ziyaret Etti.

İYİ Parti Sivil Toplum Kuruluşları ziyaretlerine devam ediyor
  • 01 Aralık 2018, Cumartesi 15:14

BİLGEKAĞAN GÖKTAŞ/ MERSİN- Ekonomik sıkıntılar ve sıcak para dönüşünün olmayışına vurgu yapan İYİ Parti Mersin İl Başkanı Koca, “ Ülkemiz ekonomi başta olmak üzere, eğitimde, terörle mücadele de büyük zorluklar içinden geçiyor. Esnaf ve sanatkarlar, şirketler, ekonomiye değer katmaya çalışan büyüklü, küçüklü tüm şirketler günlerini kurtarabilme mücadelesindeler. Mevcut iktidar 17 yıldır birçok meseleyi olduğu gibi ülkemizin lokomotifi üreten, istihdam yaratan, emeği ile katma değer yaratan esnafımızı darda bırakmış durumda. İş yok, sıcak para dönmüyor. Krediler çıkmıyor. Bizler İYİ Parti olarak sizleri dinlemeye geldik, sorunlar nelerdir, nasıl çözüm üretebilir bunları konuşmaya geldik. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz” dedi.

Mersin Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Sabit Yelkovan ise İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı’nın yapmış olduğu ziyaretten dolayı memnuniyetlerini ifade ederek, “Ziyaretiniz için teşekkür ederim. Sizler zor bir görevdesiniz. Siz sadece elinizi değil, gövdenizi taşın altına koydunuz. Bizlere sunumlar yapılıyor, ülkemizin ekonomik durumunun çok iyi olduğuna dair, kredilerin açık olduğuna dair, üretim ve istihdam için yolumuzun açık olduğuna dair. Ancak durumumuz hiç de yapılan sunumlardaki gibi değil. Kendi yağımızla kavruluyoruz, hatta kendi cebimizden yiyoruz ve sorunlarımıza çözüm üretmeniz adına sizlerden çok şey bekliyoruz” dedi.

 

Projelerinin siyaset yüzünden, siyasi gerekçelerle hayata geçirilmediğine inandıklarını ifade eden Yelkovan, “Bizlerin esnaf olarak düşündüğü tek şey Mersin’in içinde olan, cadde aralarında, şehrin girişinde olan bu görüntü kirliliğinden ve esnafımızın dağınık çalışma ortamından kurtularak organize olmuş, birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğimiz alt yapısı sağlam bir sanayi sitesi istiyoruz. Üniversite ile çalışarak 1500 dükkanı olacak şekilde sanayi sitesi projemizi ilgili makamlara sunduk. Maalesef her defasında siyasiler önümüz kesti. Bunlar bizi çok üzdü ve üzüyor” dedi.

İYİ Parti’nin siyasete bir nefes olduğunu ifade eden Koca “ İYİ Parti, birçok engeli aşarak bugünlere geldi. Önümüzdeki hafta sonuna kadar Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın belirleneceğini düşünüyoruz. Cumhuriyetten, demokrasiden ve bağımsızlıktan yanayız. Üreten, katma değer sağlayan, ülkemizi, yerelde Mersinimizi daha ileri seviyeye götürecek olan her türlü projeye ihtiyacımız var. Sektörlerin aktörlerinin iyi dinlenip, çözüm önerilerini dikkate alarak, Mersin’in ve esnafının kazanması için hizmetler anlayışının benimsenmesi gerekmektedir. Siyasilerin asli görevi budur “ dedi.- BÜLTEN-

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık