İYİ'de il başkanları atandı

İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KORAY AYDIN BASIN AÇIKLAMASI İLE DUYURDU. İŞTE O YAZILI BASIN AÇIKLAMASI METNİ:

İYİ'de il başkanları atandı
  • 14 Eylül 2018, Cuma 18:47

İYİ Parti Başkanlık Divanımızca 30 Ağustos tarihinde alınan tavsiye kararı üzerine il teşkilatlarımızda başlatılan yeniden yapılandırma çalışmalarında istifa süreci tamamlanmış, atama süreci de tamamlanma aşamasına gelmiştir. Eş zamanlı olarak yürütülen yoğun ve titiz çalışmalar kapsamında 54 il başkanımızın ataması Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in takdiri ve başarı dilekleriyle onaylanmıştır. Planlı, şuurlu ve titiz bir yeniden yapılandırma çalışması yürütülmüş; istişare, görüşme ve değerlendirme süreçleri söz verdiğimiz gibi süratle sonuçlandırılarak, belirlenen il başkanlarımızın atamaları yapılmıştır.

Aynı şevk ve kararlılıkla yeniden yapılandırma çalışmalarımız 81 ilimizin tamamını kapsayacak şekilde devam edecek, illerin akabinde ilçe teşkilatlarımız da yeniden yapılandırma programına dahil edilecektir. Bu aşamaların yürütüldüğü her il ve ilçede eş zamanlı olarak Mahalle Teşkilatlanması Programı için de harekete geçilecektir. Atanan il başkanlarımız da aynı hızla yönetimlerini oluşturacak, böylelikle yerel seçimler öncesinde yenilenmiş;  zinde, istekli, arzulu, çalışkan, güçlü ve başarıya endeksli bir teşkilat yapısı inşa edilmiş olacaktır.

Genel Merkezimizin tavsiye kararına firesiz uyarak İYİ Parti’de kaos beklentisi üzerinden nemalanmaya çalışan çevrelerin heveslerini kursaklarında bırakan il başkanlarımızın ve yönetimlerinin sergilediği örnek tavır her türlü takdirin üzerindedir. Çeşitli gerekçelerle yeni dönemde görevi devreden il başkanlarımıza ve yönetimlerine şimdiye kadar gösterdikleri fedakârlık, emek ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni atanan başkanlarımıza ve yönetimlerine de üstün başarılar diliyoruz.

Yeniden yapılandırma çalışmalarımıza imkân vermek için İstifa eden il başkanlarımızı sanki partimizden istifa etmiş veya bir daha dönmemek üzere yöneticiliği bırakmış gibi “İYİ Parti’de yaprak dökümü” başlıklarıyla sunan yandaş basının maksatlı haber ve yorumları net bir şekilde yalanlanmış, istifa eden il başkanlarımızın yarıdan çoğu yeniden atanmıştır. Atanan il başkanlarımız yönetimlerini mümkün olan en geniş şekilde oluşturacak ve böylece istifaların bir tasfiye değil, İYİ Parti ailesini büyütmek ve zenginleştirmek amacıyla yapılan bir yeniden yapılandırma çalışması olduğu çok daha iyi anlaşılacaktır. Dolayısıyla İYİ Parti’de “Yaprak Dökümü” yaşanmıyor, tam tersine yeni fidanlar yeşeriyor.

Genel merkezden en ücra teşkilatlarımıza kadar yeniden yapılandırma çalışmalarında kırgınlıklara, dargınlıklara ve küskünlüklere fırsat vermeden süreci yürütmek, hepimizin başta gelen görevidir. Bu süreçte gerek kendi istekleri ve gerekse genel merkezimizin takdiri doğrultusunda yeniden atanmayan il başkanlarımız başta olmak üzere, İYİ Parti için emek veren her bir arkadaşımız bizim için önemli ve değerlidir.

Başkanlık ve yöneticilikten ayrılan veya atanan arkadaşlarımız bu görevleri bir bayrak yarışı gibi görüp, sorumluluk duygusu içinde hareket etmeli; devir-teslim, basın açıklaması ve sosyal medya paylaşımları başta olmak üzere her zaman örnek bir tavır sergilemeli; saygı, sevgi ve nezaketi elden bırakmamalıdır.

Partimizde başlattığımız yeniden yapılandırma çalışmalarının rekor derecede hızlı ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesi, partili arkadaşlarımızın şuurlu ve özverili tavırlarının yanı sıra, milletimizin büyük destek ve teveccühü sayesinde gerçekleşmiştir.

Kuruluşu, teşkilatlanması ve parlamentoya girmesi gibi yeniden yapılandırma hızıyla da örnek ve öncü olan İYİ Parti, artık statükonun temsilcisi haline iktidar ortağı partiler karşısında, yeni, etkili ve güçlü bir alternatif olarak ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz açısından umut vadetmektedir. İYİ Parti, yenilenmiş teşkilatı, iddialı adayları ve zengin kadrosuyla yerel seçimlerin yükselen partisi olacaktır. Artık Türkiye’de yazılı ve görsel basın ne yazık ki tekelleşmiştir, tek adam rejimine ve onun iktidarına bağlıdır. Ezilenlerin, mağdur olanların ve haksızlığa uğrayanların demokrasi içinde toplanma merkezi İYİ Parti’dir.

İYİ Parti, basındaki tekelleşmeye karşı, meydanlarda, caddelerde, sokaklarda milletimizle buluşacak, konuşacak ve bir araya gelecektir. İYİ Parti, Başkanlık Divanı üyeleri, Milletvekilleri,  Genel İdare Kurulu Üyeleri, Kurucuları velhasıl bütün organlarıyla 17 Eylül’den itibaren ülke genelinde başlatacağı yerel seçim kampanyasıyla önümüzdeki döneme damgasını vuracaktır.

İller itibariyle atanan İYİ Parti il başkanlarının isimleri şöyle:

ADANA – Göktürk BOYVODAOĞLU
ADIYAMAN – Kenan DOĞAN
AFYON – Mehmet İNKAYA
AĞRI – Cengiz ALPARSLAN
AKSARAY – Özhan TÜREMİŞ
ANKARA – Yetkin ÖZTÜRK
AYDIN – Betül AKÇANEL
BALIKESİR – Nedim TUNA
BATMAN – Kısmet ÇELİK
BAYBURT – Yılmaz KIRICI
BİLECİK – Ahmet GÜRSES
BİNGÖL – Hasan KIZILBOĞA
BİTLİS – Ziya YOLDAŞ
BOLU – Ahmet ÖRNEKBAŞ
BURDUR – Faruk ERKAN
BURSA – Yahya BAHADIR
ÇANAKKALE – Selahattin YILDIZLAR
ÇORUM – Bekir ÖZSAÇMACI
DENİZLİ – Hasan AKGÜN
DİYARBAKIR – Vejdin ENSARİOĞLU
DÜZCE – Yunus Özay ER
EDİRNE – Ekrem DEMİR
ERZİNCAN – Ümit ÖZKER
ERZURUM – İbrahim DUMLU
ESKİŞEHİR – Ramis TUNCA
GAZİANTEP – Mehmet Serkan KARAKUŞ
GİRESUN – İbrahim ÖNAL
GÜMÜŞHANE – Ali ATEŞ
HAKKARİ – Gazi TATLI
HATAY – Ali SEÇER
IĞDIR – Fuat ATA
KAHRAMANMARAŞ – Ahmet ÇABUKEL
KARAMAN – Zühtü Bahadır BAYRAÇ
KARS – Yüksel AKBABA
KAYSERİ – Süleyman BOZKURT
KIRIKKALE – Bülent Şükrü ALTINIŞIK
KIRŞEHİR – Müfit GÖÇEN
MARDİN – Süleyman AKAR
MERSİN – Servet KOCA
MUĞLA – İncilay Gezgin ŞEKERDAĞ
MUŞ – Ramazan AŞIK
NEVŞEHİR – Tuncay KARATAŞ
NİĞDE – Hakan TERECİ
SAKARYA – Selçuk KILIÇASLAN
SİİRT – Osman AYDAR
SİNOP – Hasan ASLAN
SİVAS – Volkan KARASU
TOKAT – Ömer SAĞOL
TRABZON – Azmi KUVVETLİ
TUNCELİ – Mehmet DEMİRBAŞ
UŞAK – Naci YILDIRIM
VAN – Selim ÖZGÖKÇE
YOZGAT – Metin ÖZIŞIK
ZONGULDAK – Yavuz ERKMEN

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık