Jandarmanın 178’inci Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Jandarmanın 178’inci Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

Jandarmanın 178’inci Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Mesajı
  • 13-06-2017 20:01

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarmanın 178’inci Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle bir Kutlama Mesajı yayımladı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun mesajı şöyle;
"Bir gurur abidesinin 178.yılındayız.
Bir fedakârlık ve vatan sevdası hikayesinin 178.yılındayız.
Milletimizin huzuru ve güvenliği için iki asıra yakın bir süredir büyük bir özveriyle görev yapan Jandarma Teşkilatımız, bugüne kadar ortaya koymuş olduğu başarılarla, dünyadaki güvenlik teşkilatları arasında müstesna bir yere sahiptir.
Ülkemizin her noktasında, aziz milletimize yönelmiş bütün tehditlere karşı her zaman teyakkuzda ve görevinin başında olan Jandarmamız, geçmişten getirdiği birikimi, yenilikçi yöntemler ve modern teknolojiyle birleştirmek suretiyle, geleceğe taşımasını bilmiştir.
Güvenlik anlamında yoğun bir iş yükü ve çeşitlilik arzeden bir sorumluluk sahası olan ülkemizde, üzerine aldığı görevleri hakkıyla yerine getiren bu güzide kurumumuz; özellikle teröre örgütüne karşı diğer güvenlik birimlerimizle beraber omuz omuza verdiği mücadelede, en zorlu arazi koşullarında, yaz kış demeden neredeyse her dakikada bir kahramanlık destanı yazmaktadır.
Terörün yanısıra, gerçekleştirdiği operasyonlarla gençlerimizi zehirleyen uyuşturucu kaçakçılarının da korkulu rüyası haline gelen Jandarmamız; insan kaçakçılığından hırsızlığa, trafik denetimlerinden asayiş olaylarına kadar suçla ve suçluyla mücadelenin her noktasında başarıyla görev yapmakta, bizlere geleceğe dair umut ve güven vermektedir.
Bu vesileyle, 178 yıldır aziz milletimizin hizmetinde olan Jandarma Teşkilatımızın Kuruluş Yıldönümünü tebrik ediyor, kuruluşundan bugüne kadar bir gurur abidesi olmayı başarmış bu teşkilata emek vermiş  olan herkesi, aziz şehitlerini, gazilerini, rahmet ve şükranla anıyorum."

kaynak: İcisleri.gov.tr ÇOK OKUNAN HABERLER