Kanserle savaşan Esma Esad'ın yeni fotoğrafı yayınlandı

Açıklamada 'Kötü huylu bir tümörden mustarip olan Esma Esad'ın tedavisi devam ediyor' dendi.

Kanserle savaşan Esma Esad'ın yeni fotoğrafı yayınlandı
  • 28 Ocak 2019, Pazartesi 19:04

Geçtiğimiz ağustos ayının başlarında Suriye Devlet Başkanlığı, First Lady Esma Esad'ın göğsünde kötü huylu bir tümör tespit edildiğini resmi hesapları üzerinden duyurmuştu. Hastalığının ilk evrelerinde olan First Lady'nin tedavisi sürüyor.

Suriye Devlet Başkanlığı'nın resmi Twitter hesabı üzerinden duyurulduğuna göre, Devlet Başkanı Beşar Esad'ın göğüs kanserinin ilk evrelerinde olan eşinin ameliyatı son derece başarılı geçti.

Yapılan basın açıklamasında, "Kötü huylu bir tümörden mustarip olan Esma Esad'ın tedavisi devam ediyor. Göğüs ameliyatı, Şam Askeri Hastanesi'nde başarıyla gerçekleştirildi" denildi.

Söz konusu açıklama, Beşar Esad'ın hastanede yatan 42 yaşındaki eşiyle çektirdiği fotoğrafın yayınlanması üzerine yapıldı.

Fotoğraf yayınlanırken, First Lady'nin göğsündeki tümörün kötü huylu olduğu ancak hastalığının ilk evrelerinde olmasına rağmen tedavisine derhal başlandığı notu düşüldü.

Bir diğer basın açıklamasında ise Esma Esad'ın son derece metanetli ve güçlü olduğu, zorluklarla nasıl başa çıkacağını ise çok iyi bildiği belirtildi.

Esma Esad, "Benim kararlılığım, halkımızın yıllar süren kararlılık ve kuvvetinden geliyor" diye ekledi.

ARTI GERÇEK

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık