Kenan Evren'i Bir Fersah İleri Taşımış Bir Erdoğan ile Karşı Karşıyayız

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Erdoğan'ın konuşması ardından ortak açıklama yaptı. Akşener Erdoğan için "Evren'i bile bir fersah ileri taşımış bir Erdoğan ile karşı karşıyayız" dedi.

Kenan Evren'i Bir Fersah İleri Taşımış Bir Erdoğan ile Karşı Karşıyayız
  • 08 Nisan 2019, Pazartesi 11:27

BİANET HABERİDİR

Millet ittifakı adına açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Moskova ziyareti öncesi yaptığı açıklamalar ve seçim sonuçlarıyla ilgili son gelişmelere cevap verdi. 

"Ben Erdoğan'ı bu haliyle Evren'e (Kenan Evren) benzetiyorum" ifadelerini kullanan Meral Akşener şöyle devam etti: 

"Seçim sonuçlarına saygılar dilemiş bir Evren vardı"
"Herkes hatırlıyorum, 80 darbesi ilk seçimlerden sonra 'Acaba Evren ne yapacak, yani bu seçim sonuçlarını kabul edecek mi?' diyordu. Bu endişelerinin tartışıldığı bir Türkiye ve Çankaya Köşkü'ne çıkan Başbakan Özal, kendisine seçim sonuçları Yüksek Seçim Kurulu tarafından deklare edilmiş. Kendisine saygılar dilemiş bir Evren'den bahsediyoruz. 

"14 bini seçim kazanmak için yetersiz buluyor. Evren'i bir fersah ileri taşımış bir Erdoğan ile karşı karşıyayız. 

"Böylesi ancak Afrika diktatörlüklerinde olur"
"Dolayısıyla yani Ak Parti kazanıncaya kadar seçim yenilmesi ancak Afrika diktatörlüklerinde olur, örnekleri mevcuttur. Bizim itirazlarımız reddedildi yunus emre de 21 oy farkal seçimi kaybettik. 

"Aynı İstanbul'da olan Saadet partisine cevap bile verilmedi, CHP küçük bir itirazına cevcap verildi, A

"Heyecanlı arkadaşlarınıza gem vurun"
"Sayın Erdoğan bir çağrım daha var. Bedel ödeme korkusuyla çok heyecanlı görülüyor teşkilatlardaki arkadaşlarınız, bu heyecanlı arkadaşlarınıza lütfen gem vurun, Türkiye eğer tersine bir durumla karşılaştığında demokrasi perdesini kapatır. YSK hakimlerine 

"Torunlarınızın ve çocuklarınızın yüzüne bakabilir halde olun, hukukun, kanunun, adaletin dışına çıkmayın. 

Siz SKM ofisi değilsiniz, siz seçim güvenliğini kontrol eden, tahakküm eden bir Yüksek hukuk kurumusunuz ve anlaşılıyor ki İstanbul'u kazanıncaaya kadar seçimler tekrar tekrar olacak gibi bir, 

"Türkiye'nin bir an önce normalleşmesi lazım"
"Hukuk ve bilim buz gibi soğuktur, veriye dayanır, belgeye dayanır, hislere vesairelere gerek yoktur. Türkiye'nin bir an önce normalleşmesi lazım. 

"Buraya gelirken üzerinde Erdoğan'ın da resimlerinin olduğu afişleri gördük 'Bu memleket hepimizin' yazıyor. Bu memleket hepimizin de demek ki İstanbul sadece Ak Parti'nin.

"Bundan sonraki aşamada bu milleti terlik de yetmez kovalamak için, sandıkta öyle bir ceza verir ki... İmamoğlu'na '14 bin oy farkla şehir yönetilmez' demek kimsenin haddine değildir. 

"Bir daha gidilirse sandık tokadı görür"
"Seçim sonuçlarına herkes saygı göstermek zorundadır. Bir daha seçime gidildiğinde 15 bin değil de nasıl bir sandık tokadı yiyeceğini geçmiş örnekleriyle kendisi de görür. Ekonomiye odaklanılması lazım, Türkiye'nin nefes alması lazım.

"Bu millet, devleti köprüden toparladı"
"Bu memleket hepimizinse biz de düşman kuvvetler değiliz. Polisin, askerin, yargının bir terör örgütüne nasıl peşkeş çekildiğini bu ülkenin insanları ağlayarak izlediler ve kendi aldıkları yanlış kararlar sebebiyle 15 Temmuz hain darbe ile karşılaştı. Bu millet gitti köprüden devleti toparladı geldi." (PT) 
http://bianet.org

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık