KOCAMAZ'IN KUMPAS İDDİASI YARGIDA TUTMADI

Mersin BüyükşehirBelediye Eski Başkanı Hacı Burhanettin Kocamaz'ın 31 Mart seçimlerinde İYİ partiden aday olamaması sebebiyle yaptığı basın açıklamaları ve beyanlarında " bana kumpas kuruldu. adaylığım engellendi" şeklindeki beyanları hukuk içinde zemin bulamadı. Yargı ardı ardına ret kararları verdi.

KOCAMAZ'IN KUMPAS İDDİASI YARGIDA TUTMADI
  • 02 Temmuz 2019, Salı 18:51

Mersin Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Hacı Burhanettin Kocamaz'ın 31 Mart seçimlerinde İYİ partiden aday olamaması sebebiyle yaptığı basın açıklamaları ve beyanlarında "bana kumpas kuruldu, adaylığım engellendi" şeklindeki beyanları hukuk içinde zemin bulamadı. Yargı bu hususuta yapılan şikayetlere ardı ardına ret kararları verdi.

Konu ile ilgili olarak ilk önce iyi parti akdeniz ilçe başkanı Abdullah Batıyel açıklama yaparak, Kocamaz'ın iddialarını ret edip yalanlamıştı. Ardından suçlama getirdiği il başkanı Servet Koca, ben böyle bir ahlaksızlığı yapacak kişi değilim açıklaması yapmıştı.

Derken Kocamaz kendisi ile ilgili ihmali kastı olanlar hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, Savcılık konu ile ilgili şikayetin yerinde olmadığı hukuki olmadığı gerekçesi ile kovuşturmaya gerek yok kararı, yani takipsizlik vermişti. Bunun üzerine Kocamaz, avukatları aracılığı ile takipsizlik kararına da itiraz etti.  Ancak yaptığı itiraz da kabul görmedi ret kararı çıktı.

İşte o mahkeme kararı aşağıda...

Hacı Burhanettin Kocamaz'ın bana kumpas kuruldu, bu işin arkasında şu var, bu var iddiasıda böylece kendiliğinden çökmüş oldu. İşte Kocamaz'ın o kumpas iddialarının yer ldığı bir kısım haberler:

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201902191037758737-iyi-parti-mersin-kocamaz-secimler/

https://www.youtube.com/watch?v=kmJmMZ_-5sY

İYİ parti il eski başkanı Servet Koca'nın bu saatten sonra geniş bir basın açıklaması yapması bekleniyor.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık