KONSERE GİTMEYEN ÇOCUK KALMASIN…

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI, SEZONU “KARAGÖZ KONSERDE” GÖSTERİSİYLE AÇTI -ÇOCUKLARA HEM GELENEKSEL GÖLGE OYUNUNU TANITMAYI HEM DE ENSTRÜMANLARI ÖĞRETMEYİ AMAÇLAYAN KENT ORKESTRASI’NIN “KARAGÖZ KONSERDE” GÖSTERİSİNİN NİSAN AYINA KADAR TÜM KOLTUKLARI ŞİMDİDEN DOLDU -KARAGÖZ KONSERDE GÖSTERİSİYLE HEDEF KİTLE TİYATROYA VE KONSERE HİÇ GİTMEMİŞ ÇOCUKLAR

KONSERE GİTMEYEN ÇOCUK KALMASIN…
  • 17 Kasım 2019, Pazar 19:45

 Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, sezonu “Karagöz Konserde” gösterisiyle açtı.

         Kent Orkestrası’nın çocuklara hem geleneksel gölge oyununu tanıtmak hem de enstrümanları öğretmek amacıyla hazırladığı sezonun ilk gösterisine Başkentli minikler yoğun ilgi gösterdi.

 

HEM EĞLENCELİ HEM EĞİTİCİ

         Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda seyirci karşısına çıkan “Karagöz Konserde” gösterisini her Pazartesi ve Salı günleri yüzlerce minik izliyor.

         Özellikle tiyatroya ve konsere hiç gitmemiş olan çocuklara ulaşarak onları sanatla tanıştırmayı amaçladıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Şefi Kemal Günüç, “Karagöz Konserde”nin çıkış noktasını şu sözlerle anlatıyor:

“Karagöz Konserde’yi yaparken çok düşündük. Bu bir gösteri olmalıydı ki çocuklar hem eğlensin hem de enstrümanları öğrensin. Amacımız tiyatroya, konserlere hiç gitmemiş olan çocuklara ulaşmaktı. Onları sanatla tanıştırmak istedik. Birçok çocuğa ulaştık ve çok beğenildi. Tüm çocukları bekliyoruz.”

         Başkentli miniklerin interaktif olarak şarkılar söyleyip, enstrüman çaldığı “Karagöz Konserde” gösterisinin Nisan ayına kadar tüm koltukları şimdiden doldu.

BASIN BÜLTENİ

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık