Konsey vaadi gerçekleştirildi

Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Marmara Ereğlisi’nde Kent Konseyi Kurma vaadini gerçekleştirdi. Belediye binasında yapılan ilk genel kurul toplantısıyla Marmara Ereğlisi Kent Konseyi faaliyetine başladı

Konsey vaadi gerçekleştirildi
  • 03 Temmuz 2019, Çarşamba 18:56

31 Mart Yerel seçimlerinde Kent Konseyi kurma vaadinde bulunan Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, düzenlenen genel kurul toplantısıyla kurulan Kent Konseyi’nin Marmara Ereğlisi’nde, belediye ve vatandaş arasındaki ilişkileri geliştireceğini ve Kent Konseyi vaadini gerçekleştirmek suretiyle belediyecilik alanında bir hayalini hayata geçirdiğini söyledi.

Başkan Ata, Marmara Ereğlisi ilçesinin Çanakkale, Edirne, İstanbul gibi tarihi kentlere yakınlığının yanında, Türkiye ile Avrupa arasında bir kavşak durumunda olduğunu belirtti. 

Turan Yaman başkan oldu Marmara Ereğlisi Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen ilk genel kurul toplantısında Divan Başkanı Belediye Başkanı Hikmet Ata, üyeler ise Cumhuriyet Halk Partisi temsilcisi Sevtap Giritten ve Avcılar Kulübü Başkanı Erkan Yılmaz oldu.

Kent Konseyi Yönergesi’nin madde madde okunarak oylanmasından sonra Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerinin seçimine geçildi. 60 civarında üyeden oluşan Genel Kurul’da yapılan oylamada, en çok oyu alan 7 kişi asil listeye seçilerek, Yürütme Kurulu üyesi oldu.  

Marmara Ereğlisi Kent Konseyi  Başkanlığına ise Rumeli Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Küresel Politikalar Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Fatih Turan Yaman seçildi. Önemli bir adım atıldı Marmara Ereğlisi Kent Konseyi Başkanı seçilen Dr. Fatih Turan Yaman, yerel yönetimler ve kamu yönetimi alanında uzun yıllardır akademik çalışmalar yaptığını belirtti.

Yaman, “İlçemizde kent konseyi kurma vaadinde bulunan bir siyasetçinin bulunması ve başkan seçilmesi çok önemli bir gelişme. Belediye Başkanımız Hikmet Ata’nın Kent Konseyi kurma projesinde, uzun yıllardır bu alanda çalışan ve halen proje ve araştırmalar yapan bir bilim insanı olarak bana görev vermesinden büyük mutluluk duydum" dedi.

Güzel bir takım çalışması Kapanış konuşmasını yapan Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata ise "Kent Konseyi’nin kurulmasıyla birlikte ilçemizdeki tüm muhtarlarımızı, kamu kurumlarını, sivil toplum kuruluşlarını kucaklamış olduk. Şu an çok güzel bir takım çalışması ortaya çıkardık. Böylece birlikte yapabileceğimizi, ortak akılla, belediye – vatandaş işbirliği ile ilçemizi, kentimizi ve ülkemizi kalkındırabileceğimizi göstermemiz için bir fırsat doğdu” ifadelerini kullandı. 

Bu içerik Gazete Damga'dan alınmıştır -----> https://www.gazetedamga.com.tr/yerel-haberler/konsey-vaadi-gerceklestirildi-h20165.html

Gazete Damga

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık