KÖYLÜMÜZÜN GELİR DÜZEYİNİ ARTIRACAĞIZ

CHP Akdeniz Belediye Başkan aday adayı Kasım Canbolat, köylünün gelir düzeyini artıracak projeleri hayata geçireceklerini belirterek, “Tarımda çalışan kadınlar ile geçici tarım işçilerinin yaşam standartlarının geliştirilmesine özel önem vereceğiz” ifadelerini kullandı.

KÖYLÜMÜZÜN GELİR DÜZEYİNİ ARTIRACAĞIZ
  • 26 Kasım 2018, Pazartesi 10:44

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan aday adayı Mehmet Kasım Canbolat, seçim çalışmaları kapsamında sivil toplum örgütlerine ziyaretlerini sürdürüyor.

Mersin Muhtarlar Derneği Başkanı Ergün Ünlü’yü ziyaret etti. Dernek binasında gerçekleşen ziyarette muhtarlar da yer aldı. Muhtarların sorunlarının da konuşulduğu sohbette Canbolat, gündeme dair değerlendirmeler yaptı, projelerinden bahsetti.

Daha sonra üyesi olduğu Ziraat Odası’nı ziyaret eden Canbolat, çiftçilerin sorunlarını dinledi, partisinin tarım politikaları hakkında bilgiler paylaştı.

İSTİHDAM KAYIPLARINI AZALTACAĞIZ

Türkiye’de tarım sektörünün ciddi sıkıntılar yaşadığını dile getiren Canbolat, tarımsal üretimin gerçekleştirildiği Mersin’de yaşanan sorunlar nedeniyle kente göçlerin yaşandığına dikkat çekti. Ekonomik kaygılarla yaşanan göçle kentlere gelen insanların geldikleri yerlerde de istihdam sorunu ile karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Canbolat, “Tarımdaki iş gücünün diğer alanlara geçişini ve hizmet sektöründeki dönüşümü doğru yöneterek istihdam kayıplarını azaltacağız. Köylerimizde tarım dışı faaliyetleri geliştirerek, köylümüzün gelir düzeyini artıracağız. Böylece yoksulluk ve işsizliği azaltacak, göçe bağlı sorunları hafifleteceğiz. Tarımda çalışan kadınlar ile geçici tarım işçilerinin yaşam standartlarının geliştirilmesine özel önem vereceğiz” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık