Detay Üst

Kürsüde konuşurken fenalaşan Fransız milletvekili öldü

İktidardaki Sosyalist Parti Milletvekili Corinne Erhel (50), cumhurbaşkanı adayı Macron’a destek amacıyla düzenlenen bir toplantıda konuşurken aniden yere yığıldı. 20 dakika kalp masajı yapılan Erhel yaşama tutunamadı.

Kürsüde konuşurken fenalaşan Fransız milletvekili öldü
  • 06-05-2017 14:26

Fransa’da iktidardaki Sosyalist Parti'nin Cote d’Armor Milletvekili Corinne Erhel (50), bağımsız cumhurbaşkanı adayı Emmanuel Macron’a destek toplantısında konuşurken geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.

ANİDEN YERE YIĞILDI


Milletvekili Erhel, Macron’u desteklemek amacıyla düzenlenen bir toplantıya katıldı. Erhel, dün akşam gerçekleştirilen salon programının son konuşmacısı olarak kürsüye davet edildi. Konuşması sırasında fenalaşarak aniden yere yığılan milletvekilinin ilk müdahalesi olay yerinde bulunan iki doktor tarafından yapıldı.

20 DAKİKA KALP MASAJI YAPILDI
Salonda 20 dakika kalp masajı uygulanan Erhel, daha sonra Saint-Brieuc Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastane yönetiminin yaptığı açıklamada ise Corinne Erhel’in hayatını kaybettiği duyuruldu.
Erhel’in, hayatını toplantı sırasında kaybettiğini belirtildi. 

Fransa Başbakanı Bernard Cazeneuve, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Erhel’in inançlı ve sorumluluk sahibi bir parlamenter olduğunu belirterek sevenlerine başsağlığı diledi.

Fransa Ulusal Meclisi Başkanı Claude Bartolone de bir bildiri yayınlayarak, 2007’den bu yana milletvekili olan ve son olarak mali işler komisyonu üyeliğini yürüten Erhel’i saygıyla andığını belirtti. Bartolone,ÇOK OKUNAN HABERLER