'Kürtlerin değerlerine saldıranlar belediye başkanı olamayacaklar’

HDP Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Hülya Alökmen Uyanık, Kürt halkının değerlerine saldıranların belediyeye başkan olamayacağını söyledi.

'Kürtlerin değerlerine saldıranlar belediye başkanı olamayacaklar’
  • 28 Ocak 2019, Pazartesi 19:08

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır’da, Yenişehir’de İlçe Belediyesi Eşbaşkan Adayları Belgin Diken ve İbrahim Çiçek’i düzenlediği bir etkinlikle tanıttı. Yenişehir ilçesindeki Konukevi önünde bir araya gelen partililer, HDP ilçe binasına yürüdü. Yurttaşlardan yoğun ilgi gören eşbaşkan adayları, yürüyüş boyunca sloganlar attı. 

‘DURMADAN ÇALIŞACAĞIZ’

HDP ilçe binası önünde konuşan Eşbaşkan Adayı İbrahim Çiçek, kayyumlara karşı 31 Mart’ta büyük bir cevap vereceklerini belirterek, “Durmadan çalışacağız. Bu kayyumları coğrafyamızdan göndereceğiz. Geldikleri yere geri gidecekler” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Hülya Alökmen Uyanık ise seçim sürecini direnişle, mücadeleyle karşıladıklarını belirterek, halkın elinden zorla alınıp gasp edilen bütün belediyeleri geri alacaklarını söyledi. Kayyumların sandıkta tarumar olacaklarını ifade eden Uyanık, konuşmasını şöyle sürdürdü: “2 yıldır işlediğiniz günahların hesabını hukuk ve halkımız karşısında vereceksiniz. Önemli olan halkın iradesidir. Ne istesek oluyoruz diye sloganları var. Kaymakam oluyorlar, vali oluyorlar hatta tapu müdürü bile oluyorlar. Ama Kürtlerin değerlerine saldıranlar Diyarbakır Büyükşehir’e belediye başkanı olamayacaklar.”

MEZEPOTAMYA AJANSI

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık