MAHKÛMLAR VE AİLELERİ AF İSTİYOR

MAHKÛMLAR VE AİLELERİ AF İSTİYORUZ DİYORLAR VE VERİLEN SÖZLER HAVADA KALMASIN DİYORLAR...

MAHKÛMLAR VE AİLELERİ AF İSTİYOR
  • 01 Mart 2019, Cuma 12:36

Geçen seçimde Dürüst Devlet adamı Lider Devlet Bahçeli’nin gündeme taşıdığı AF konusu halen gündemde ve kamuoyunda büyük bir bekleyiş var.

Başta mahkûmlar ve mahkûm aileleri AF konusunda umduğumuz gibi olmadı, umutlarımız yıkıldı, ruhsal çöküntüler yaşıyoruz diyorlar.

Çoğu kader mahkûmu ve ailesi:

“verilen sözler askıda kaldı, verilen önerge ve teklifler raflarda kaldı. Yeni bir seçime gelindi ve kimsenin bizimle ve bizim çektiğimiz sıkıntılar ile ilgilendiği yok. Bahçeli ve kadrosuna güveniyoruz. Cumhurbaşkanımızın ülkede oluşturduğu birlik ve beralerlik adına kurduğu cumhur ittifakına da güveniyoruz. Ancak artık bizim AF meselemiz de hallolsun. Çoğumuz suçsuz günahsız yatıyoruz. Birçoğumuzun aileleri yoksulluk içinde perişan halde. Biz teröriste, vatan hainine af çıkartın demiyoruz. Bizim gibi adi suçtan, istemeden olaya karışan, bir anlık öfkesine yenik düşmüş buraya düşen insanları göz ardı etmeyin diyoruz. Bizlerin hakkında alacağınız Af kararı toplumsal barışa da katkı sağlayacaktır. Nitekim devletin bir görevi de toplumsal barışı sağlamaktır. Kişiyi cezaevine atmak çok kolay. Çoğu zaman kişiyi cezaevine koymakla onu orada yatırır dinlendirirsiniz. Ama esas çileyi çeken, annesi babası ve eşi çocuklarıdır. Lütfen bu işin bu yönüne de bakınız. Aile bütünlüğünü de göz önüne alınız. Lütfen Af karırı insan odaklı olsun ve bir an evvel çıkartılsın. Cezaevine atmak suçları azaltmış olsaydı, şu anda cezaevlerinde olanların belki de yüzde 50’si orada olmazdı” demekteler.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık