Mehmet Ali Şahin: İstifa etmemeleri yanlıştı

Eski Başbakan Davutoğlu ile 3 üyenin AK Parti'den ihraç edilme talebine ilişkin AK Parti'den ilk yorum geldi. AK Parti MYK ve Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Mehmet Ali Şahin "Bu arkadaşlarımızın istifa etmemiş olmaları bana göre kendileri açısından yanlıştı. İşin başındayken farklı, sadece üyeyken farklı davranmak profesörlük unvanına erişmiş olan bir kişiye yakışmaz" diye konuştu.

Mehmet Ali Şahin: İstifa etmemeleri yanlıştı
  • 03 Eylül 2019, Salı 12:24

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin, Hak-İş'e bağlı Özçelik-İş Sendikasının Korel Termal Otel'de düzenlenen toplantısına katılmak üzere geldiği Afyonkarahisar'da, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Şahin, gazetecilerin, AK Parti MYK toplantısında, Davutoğlu, Özdağ, Üstün ve Başcı'nın kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevkine oy birliğiyle karar verilmesine ilişkin sorusu üzerine, bu kişilerin zaten parti kurma çalışmaları içerisinde olduklarını her seferinde söylediklerini anlattı.

"PROFESÖRLÜK UNVANINA YAKIŞMAZ"

Söz konusu isimlerin, parti kurma kararı verdikten sonra AK Parti ile üyelik ilişkisinin devam etmesinin son derece yanlış olacağını dile getiren Şahin, şöyle devam etti:

"Nitekim yine başka arkadaşlar da başka parti kurma çalışmaları içerisinde. Onlar istifa ettiler. Parti kurma çalışmalarını yürütüyorlar. Bu arkadaşlarımızın istifa etmemiş olmaları bana göre kendileri açısından yanlıştı. Keşke böyle bir ihraç kararı alınmamış olsaydı. Mesela sayın Davutoğlu, genel başkan iken, altında imzası bulunan, parti aleyhine konuştuğu ve gelişi güzel ifadelerde bulunduğu için kaç kişinin ihracına karar vermiştir? Bu kararların altında sayın Davutoğlu'nun imzası vardır. Parti disiplinine uygun davranmadığı ve parti aleyhinde konuştuğu için birçok arkadaşın ihracını ilgili kurul kabul etmiş, altında da sayın Davutoğlu'nun imzası vardır. Dolayısıyla işin başındayken farklı, sadece üyeyken farklı davranmak profesörlük unvanına erişmiş olan bir kişiye yakışmaz diye değerlendiriyorum." (Ajanslar)

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık