Detay Üst

Mersin Büyükşehir FETÖ/PDY davasının bugünkü duruşması bitti

Bugün sabah saatlerinde başlayan duruşma akşam geç saatlere kadar sürdü.

Mersin Büyükşehir FETÖ/PDY davasının bugünkü duruşması bitti
  • 02-05-2017 21:50

ANKARA- Mersin MHP’li Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik geçen yıl Ağustos /2016 ayında yapılan soruşturma ile gerçekleşen tutuklama ve adli kontrol kararları sonrası açılan davada bugünkü duruşma saatler sürdü.

Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi 2016/22 nolu dosyada görülen davada geçen duruşma dinlenmesine karar verilen tanıkların bir kısmı dinlendi.

Mahkeme Bu bağlamda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Mersin Vali Yardımcısını tanık sıfatı ile dinledi.

Yargılaması yapılan sanıklarında gösterdiği tanıklardan bir iki kişiyi dinledi.

Diğer taraftan Aydın ilinden bu dosyaya müdahillik dilekçesi veren ve bir önceki kararda adı geçen HALDUN HAŞMET AYSAN ile yine Aydın ilinde ASKİ de çalışan Şaban Demirtaş’ın Aydın Nöbetçi ağır ceza mahkemesinde hazır olmalarına rağmen tanık olarak dinlemeye vakit olmayınca, bir başka celsede dinlenecekleri kendilerine oradaki mahkeme kaleminin belirtmesi üzerine akşam 17.oo saatlerinde gönderildikleri , ilerleyen zaman içinde, önümüzdeki günler yine mahkemenin belirleyeceği bir zamanda ifadelerine ayrıca başvurulacağı öğrenildi.

Bu arada mahkeme önceki kararında aldığı kararlarda bir değişiklik yapmadı.

Tutuklu sanıklar için tutukluluk devam ediyor, adli kontrol ve ev hapsi ile elektronik kelepçe kararları verdiği kişilerle ilgili verdiği kararda aynen devam ediyor.

Diğer taraftan bir yâda iki tanığın daha önümüzdeki Cuma günü dinlenebileceği belirtilirken, duruşmanın ise ileri bir tarihe atılacağı gelen bilgiler arasında.ÇOK OKUNAN HABERLER