MERSİN CHP'Lİ KADINLAR. KADIN ADAY İSTEDİ

MERSİN CHP'Lİ KADINLAR, KADIN ADAY İSTEDİ : Mersin CHP'li seçmen kadınlar bugün değişik çatılardaki kadınlar ile kadın insiyatifi adı altında bir araya gelerek chp il binası önünde deklarasyon yayınlayarak kadın aday istiyoruz dediler.

MERSİN CHP'Lİ KADINLAR. KADIN ADAY İSTEDİ
  • 31 Ocak 2019, Perşembe 21:13

MERSİN CHP'Lİ KADINLAR, KADIN ADAY İSTEDİ

Mersin CHP'li seçmen kadınlar bugün değişik çatılardaki kadınlar ile kadın insiyatifi adı altında bir araya gelerek CHP il binası önünde deklarasyon yayınlayarak kadın aday istiyoruz dediler.

Kadın insiyatifi ollarak CHP il Başkalnlığına istinaden sunulan bildiride, Mersin'de bu güne kadar açıklanan Belediye Başkanlığı aday listelerinde kadın adaya yer verilmemesi nedeniyle kadın temsiliyetinin gerçekleşmediği, bunun kadın partili ve seçmenlerde büyük hayl kırıklığı yarattığını belirterek, 2 Şubat 2019 Cuma günü yapılacak Belediye Başkan atmasında tek kadın aday adayı kalan Toroslar ilçesine, kadın belediye başkan adayı ataması, meclis üyesi adaylıklarındada kadınlar eşit temsiliyet ilkesiyle yer verilmesini istediler.

KENTE KADIN ELİ DEĞMELİ

Kente kadın eli değmeli sloganı ile bir araya gelen kadınlar, Kadının üretken, şefkatli, adil eli ve yüreği kentlere dokunmalı, Ayrıca siyasetde emeği olan kadınlar temsiliyette yok sayılamaz dediler.

Bu arada bilindiği gibi Kadın elinin değmediği hamur çiğ kalacaktır. Siyaset Mersin ve yöresinde çiğ kalmamlı diyen kadınlar, kadının olduğu yerde estetik vardır, güzellik vardır, hoşgörü vardır, barış vardır, kardeşlik vardır vurgusu yaptılar.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık