Mersin Gazeteciler Cemiyetinden TRT Bölge Müdürlüğüne ziyaret

Mersin Gazeteciler Cemiyet (MGC) Başkanı Turgay Demirtaş, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman’ı makamında ziyaret etti. Demirtaş kentin tüm dinamiklerini ziyaret ederek, Mersin için hizmet üreteceklerini ifade ederken, TRT Bölge Müdürü Kahraman ise, MGC’nin güçlü, dinamik ve vizyon sahibi bir yönetime kavuştuğunu söyledi.

Mersin Gazeteciler Cemiyetinden TRT Bölge Müdürlüğüne ziyaret
  • 23 Kasım 2018, Cuma 11:04

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte kent dinamikleri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Geçen hafta Tarsus protokolüne yapılan ziyaretin adından, MGC Yönetimi, bu kez de TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman’ı makamında ziyaret etti.  Ziyarette Başkan Demirtaş’a Başkan Vekili Ali Ekber Şen, Başkan Yardımcısı Rüştü Aydın, Genel Sekreter Kerem Türk, Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Biçer, Sayman Ali Kemal Köseoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Fahriye Kutluay, Kemal İstek ve Şener Mermer eşlik etti.

“Kentin dinamikleri ile bir araya gelmeye devam edeceğiz”

MGC çalışmalarına ilişkin bilgilendirme yapan Demirtaş, göreve geldikleri günden itibaren, sahada Gazetecilik yapanların itibarını koruma adına toplumda ‘Fason Gazeteci’ olarak bilenenlerle mücadele ettiklerini söyledi. Demirtaş, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, sahadaki gazeteci arkadaşlarımızın da talebi üzerine üye güncellemesi üzerine bir çalışma başlattık.  Bu çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gazetecilikle hiçbir alakası olmayan ve Cemiyete üyelik vasfı taşımayanları tespit etmeye çalışıyoruz. Mesleğimizin itibarını koruma adına böyle bir çalışmayı ihtiyaç olarak gördük. Ve bu çalışmamız sonuçlanması halinde, kamuoyunu da bilgilendireceğiz. Anı zamanda kentin dinamiklerini de ziyaret ederek, fikir alış-verişinde bulunuyoruz. Bu kapsamda,  değerli TRT Çukurova çalışanlarını ve bölge Müdürümüz Sebahattin Kahraman’ı da ziyaret ettik” dedi.

“MGC’nin yeni yönetimi güçlü, dinamik ve vizyona sahip”

TRT Çukurova Radyo ve Televizyonu Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, MGC’nin güçlü, dinamik ve vizyon sahibi bir yönetime kavuştuğunu söyledi. Kahraman, “Aslında Gazetecilik toplumun en saygın meslekleri arasında yer alıyor.  Bu mesleğimizin her yerde iyi bir temsili yete sahip olabilmesi ve bunun sürdürülebilmesi için mesleki bilgi, birikim ve deneyimler çok önemlidir. Sosyal Medya ağının gelişimi ile melek etik ve kurallarının zedelenmesine izin vermemeliyiz. Görüyorum ki Sayın Turgay Demirtaş’ın başkanlığında MGC’nin yeni yönetimi ciddi projelerle yola çıktılar. Sizleri tebrik ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Ayrıca nazik ziyaretiniz içinde çok teşekkür ederim” dedi.

Sohbet havasında geçen ziyaret, önümüzdeki günlerde “TRT-MGC işbirliği Projeleri” konusunda da fikir alışverişinde bulunuldu.

TRT Müzesi Nostalji yaşattı

Karşılıklı iyi dilek ve temennilerin ardından Kahraman, MGC yönetimine TRT binasını gezdirdi. Tek tek stüdyoları gezen Gazeteciler, dünden bu güne TRT’nin yayın araçlarının sergilendiği TRT Müzesini de ziyaret ederek, bir nostalji yaşadılar.

Son olarak çekilen hatıra fotoğrafların ardından ziyaret sona erdi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık