MERSİN GÜNEYKENT MUHTAR ADAYI ZEKİ AVCU

MERSİN GÜNEYKENT MUHTAR ADAYI ZEKİ AVCU. ÇOK GÜZEL SELENDİ. İŞTE O BİLDİRİSİ....

MERSİN GÜNEYKENT MUHTAR ADAYI ZEKİ AVCU
  • 21 Aralık 2018, Cuma 21:44

MERSİN GÜNEYKENT MUHTAR ADAYI ZEKİ AVCU. ÇOK GÜZEL SELENDİ. İŞTE O BİLDİRİSİ....

Yüreğinizdeki umudun ve güzelliklerin hiç tükenmemesi dileğiyle. Mutlu akşamlar.
DEĞERLİ GÜNEYKENT SAKİNLERİ 
Lütfen bu satırları okuyun. Seçici olun. Adaylar, kolay ulaşabileceğiniz kadar size yakın olmalı. Amacımız yaşanabilir bir kenti, mahalleyi birlikte yaratmak, bu hakkı kullanmak için beş yılda bir elinize geçen fırsatı iyi değerlendirmek gerekiyor. Bu ise geleceğimize sahip çıkmak, doğru şekillendirmek anlamına geliyor. İyi, doğru ve dürüst olmayı bir yaşam felsefesine çevirmenin mutluluğunu birlikte yaşamak. Sizlerle çevre, gençlik ve kadın sorunlarına duyarlı, kültürel çeşitliliği zenginlik sayan, hoşgörü ve sevgiden yana olan bir muhtarlık anlayışının; fırsatçılık ve çıkar ilişkilerinden çok daha değerli olduğu duygu ve mutluluğunu birlikte yaşamak. Adalet ve eşitlik kavramlarını erişilmez olmaktan çıkarıp, günlük yaşamımızın bir parçası haline getirmek en büyük hedefimizdir.
Eğitim ve sağlık sorunlarına ilişkin yaşadığımız kentin mahalle halkı olarak söyleyecek sözümüzün olduğunu bilmek ve yeri geldiğinde yüksek sesle hep birlikte söylemek. Eğitim hakkından mahrum kalan insanlarımıza sahip çıkarak, bir insan hakkı olan eğitimden yararlanması için sürecin takipçisi olmak da muhtarlığın çalışmaları arasında olduğu bilincindeyim. Aynı şekilde sağlıkta bir yaşam hakkıdır. Kimsesizlerin ve güvencesizlerin bu hakkı kullanması da muhtarın görevleri arasında olduğunun bilincindeyim. 
Muhtarlık bir ticarethane değildir. Ücretsiz hizmet anlayışı ile bu işe talibim. Mühür ve kaşe parası gibi bir derdim olmayacak. Halkın her türlü sorunlarıyla ilgilenen, mahallenin sorunlarını kendi sorunu olarak gören, mahalle halkıyla iç içe olabilen, mahalle çalışmalarını, mahalle meclisleri kanalıyla hep birlikte tespit edip, birlikte çözüm üretmek genel felsefemiz olacaktır. Halk Eğitimle kurumsal ilişkiler kurarak, mahallenin işsiz gençlerine iş imkânı yaratmak için çaba içerisinde olacağım. Muhtarlığın mahallenin pek çok sorununu sabırla, iyi niyetle ve dürüst bir çalışmayla çözebileceğini biliyorum. Bunun için fark yaratacak insanları görmeniz gerekiyor. Yıllardır aranızdayım. Çok şey anlatmama gerek yok. Sürekli gözünüzün önündeyim. Düşünceniz ne olursa olsun, bizi sorunlarda bir araya getirecek olan insan ve haklı olma yanımızdır. Bu anlayışla Güneykent için güneykentlilerle birlikte muhtarlığa adayım. 
1967 Malatya Hekimhan doğumlu olup. Evli iki çocuk babasıyım. Serbest çalışıyorum (zücaciye), bunu şunun için söylüyorum. Muhtarlığı bir ekmek kapısı, iş kapısı olarak görmüyorum. Yaşadığım kenti, mahalleyi güzelleştirmenin bir aracı; yani halka hizmet edilecek bir kurum olarak görmekteyim. Muhatlığı bu güne kadar bir ticarethane gibi gören anlayışlarının yaptıkları ve yapacakları ortadadır. Muhtarlığımda yapacağım belge hizmetleri (mühür, kaşe ve benzeri hizmetler) ücretsiz olacaktır. 
Kaliteli hizmet Güneykent Mahallesinin hakkıdır. 2019 yılı yeni bir hizmet anlayışının başlangıcı olacaktır. Ne ezen ne de ezilenin olmadığı, insanca yaşayabilme hakkının tüm insanlarca kullanılabildiği bir iklimi yaratmak, buna demokratik kurumların en küçük birimi olan, muhtarlıkla katkıda bulunmak insani bir yönetim anlayışımız olacaktır.
Savaşsız sömürüsüz bir kent, bir ülke ve bir dünya hayallerimizle; barış ve kardeşlik içerisinde Yeni bir yıl umuduyla yeni yılınızı en içten ve en samimi duygularımla kutlar, bahar sıcaklığında, türkü tadında güzel günler dilerim.
Güneykent’imiz için proje bazlı çalışmalar yapacağım. Şimdilik düşlediğim birkaç projem aşağıda yazdıklarımdır. Ortak aklımızı kullanarak benzer projeleri mahalle halkıyla birlikte yapacağız. Yapacağım işleri ve çalışma ilkelerimi şu şekilde anlatabilirim.
1-Muhtarlık Üretmek ister, cesaret ister, emek ister. Yapacağım hizmetler sevgiyle, sabırla olacaktır. Bu bilinçle en etkin silah emektir, sözünden hareketle muhtarlığı kazanmamız durumunda silah müracaatında bulunmayacağım. Silaha karşıyım hep Barışı savundum ve savunmaya devam edeceğim.
2-Muhtar olduğumuzda ücret talep etmeyeceğiz. İkametgâh senedi muhtarlığı değil, mahalle belediyesi gibi işleyen muhtarlık yapacağız 
3- “Alo muhtarlık” hattı ve haber sitesi kurulacak. Gençlerimize ücretsiz ders ve ödev amaçlı internete ulaşacak, aynı zamanda eğitimle ilgili okullarla sürekli iletişim içinde olacağız.
4- Bizleri yetiştiren değerli büyüklerimiz olan yaşlılarımızı hastalanmaları halinde; her türlü hastane işlerinde ekip olarak yardıma ilk biz kosacağız. 
5-Engelli vatandaşlarımızı engelleyen tüm sorunların çözümünde yanlarında olacağız. 
6-yoksul ve muhtaç komşularımızın onurlarını kırmadan her türlü sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılama çabası içinde olacasğız.. 
7-Devlet kurumları ile ilgili her türlü sorunlarınızın takipçisi ve çözümleyicisi olmaya gayret göstereceğiz. 
8-Mahallemizi Güneykent’imizin kültürel ve sanatsal yönden cazibe merkezi yapmak için tüm gücümüz ile çalışacağız. 
10-Mahallemizin sokaklarını, evlerimizin önünü ve balkonlarını sizlerinde desteği ile mevsimsel çiçeklerle süsleyeceğiz, 
11-Bizlerin geleceği olan çocuklarımızın bedensel ve ruhsal gelişimleri için boş arazilerine oyun parkları kuracağız. 
12-Mahallemize haftanın belirli günlerinde KADIN ÜRETİCİ PAZARI kuracağız. 
13-Mahallemize bir TAZİYE EVİ kazandıracağız. 
14- Mahallemize içinde büyük bir kütüphanesi olan Gençlik Kültür Merkezi kazandıracağız. 
15-Ev kadınlarının el emeklerini satabilmesi için yılda 2 kere kermes düzenlenecek. 16-Mahallemizin gençlerine İŞ-KUR aracılığı ile istihdam sağlama çabası içinde olacağız. 
17-Güzelim mahallemizin boş alanlarına Barış’In simgesi Zeytin ağacı dikeceğiz. 18- Gelir gider tablomuz olacak tabloda yaptıklarımız yapacaklarımız yazacak mahalle temsilcilerimizle her hafta Pazar günü geniş katılımlı herkesin söz sahibi olacağı toplantılar yapacak.
19-Yılda 4 kere yetkili mercilerinde bulunduğu mahalle toplantısı yapılarak vatandaşların sorunları dinlenecek 
20- mahalle sakinlerinin düğün, nişan, mevlit, doğum günleri gibi günleri ücretsiz cumartesi pazarının içinde yapılacak. 
21-Cumartesi kurulan halk pazarının bir bölümünde Güneykent satıcılarına da yer verilmesi çalışmaları yapılacak. 
22- Başıboş kedi ve köpek barınma yeri yapacağız. Onların bakımlarını üstleneceğiz. 21-Üniversiteyi kazanan öğrencilerimize burs almaları için gerekli çalışmaları yapacağız. 
22-Belediye otobüsünün Güneykent’ten geçerken Emniyetin önünden değil de cello çeşmesinin önünden mahalle içinden geçmesi mahalleme hizmet etmesi için yetkili mercilerle istişare içinde olacağız.
23- Bürokratik bir muhtarlık değil, halkla iç içe kapısı her zaman açık muhtarlık olacağız. Muhtarlık binasıyla sınırlı değil, halk temsilcileriyle mahalleye yayılmış, sokaklara inen muhtarlık olacağız. 
24. Temizlik, sağlık ve çevre sorunları karşısında duyarlı, ayrıcalığın olmadığı; dil, din, ırk, cinsiyet, sağ, sol ayrımı yapmaksızın bütün bunları zenginliğimiz, güzelliğimiz ve birlikte yaşamanın ortak paydası olarak görüyorum. 
25-Tüm bu söz verdiklerimizi gerçekleştirmek için başta belediye yönetimi olmak üzere tüm resmi kurum ve kuruluşlar ile yakın işbirliği içinde çalışacağız. 
Söz yetki kararın Günetkent halkının olacağı, artık yenilik yapma zamanıdır diyerek, yeni bir hizmet anlayışı ile, hizmete ve muhtarlığa adayım. Artık söz sizin, eğer geleceksek siz getireceksiniz. Birlikte yöneteceğiz. Yeni yılınızı en içten duygularımla kutluyorum. Saygılarımla.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık