MERSİN MHP’DE BEKLENEN İSTİFALAR

PARTİSİ MHP TARAFINDAN BU YIL ADAY GÖSTERİLMEYEN HACI BURHANETTİN KOCAMAZ’IN İYİ PARTİYE GİTMESİNDEN SONRA, MHP’Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNDEN KİMLER İSTİFA EDİP YANINDA YER ALACAK SORUSU AKILLARI MEŞGUL EDİYORDU. BEKLENEN OLDU. İSTİFALAR GELDİ.

MERSİN MHP’DE BEKLENEN İSTİFALAR
  • 19 Aralık 2018, Çarşamba 12:59

BUNDAN BİR SÜRE ÖNCE PARTİLERİ MHP TARAFINDAN İHRAÇ EDİLEN KİŞİLER YAPTIKLARI BASIN TOPLANTISI İLE MHP YÖNETİMİNE ATEŞ PÜSKÜRDÜLER.

Meclis Üyesi Kerim Tufan’ın başını çektiği basın toplantısında zehir zemberek açıklama yapıldı ve "Bizi ihraç edenler, biz bu dava için mücadele ederken daha doğmamışlardı bile” denildi.

Kerim Tufan yaptığı açıklamad: "Üzülerek belirtmek isteriz ki, bizler şu ana kadar MHP’nin meclis üyeleriyiz. Ancak geçen hafta il başkanı ve belediye başkan adaylarının katılımı ile bizlerden habersiz grup toplantısı yapılıyor, bizlere haber bile verilmiyor ve bizler zaten bu partide yok sayılıyoruz. Bugün bizi partimizden ihraç edenler, bizler MHP’nin başarısı ve bu dava için ölümüne mücadele ederken daha doğmamışlardı. Bizler burada bulunan meclis üyeleri olarak, teşkilatımız tarafından alınan ihraç kararına istinaden, ülkücülüğümüz, Türk milliyetçiliğimiz ve Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’e olan bağlılığımız baki kalmak kaydı ile yıllarca mensubu olmaktan gurur duyduğumuz MHP’den istifa ediyoruz" 

Şu anda herhangi bir partiye katılmadıklarını belirtirlerken,

istifa eden meclis üyeleri ise şöyle:

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan vekilleri:

Kerim Tufan, Mehmet Özgür Sanal, Abdullah Yılmaz,

Gülnar Meclis Üyesi Mustafa Talip Kara,

Mezitli Meclis Üyesi Levent Dölek,

Erdemli Meclis üyeleri Veli Şahman,  Serdar Arslan

Bozyazı Meclis Üyesi Arif Çinko

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık