Mersin polisi enseledi

Mersin il Müdürlüğü Toroslar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri son dönemde yaptığı çalışmalarla 6 ayrı olayda çeşitli suçlardan aranan şüpheli şahısları suç ve suç unsurlarıyla birlikte ele geçirdigi bildirildi. İşte o yazılı açıklama:

Mersin polisi enseledi
  • 12-08-2017 08:02

1- Hakkında değişik mahkemelerce 4 ayrı yakalama emri bulunan şüpheli S.K.Toroslar İlçesi Mevlana Mahallesi’nde ikamet ettiği adreste ekiplerce düzenlenen operasyonla yakalandı. Şüpheli S.K.’nın kendi fotoğrafı bulunan A.K. isimli şahıs adına düzenlenmiş sahte kimliği kullandığı, hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kabul Etmek veya Bulundurmak”, “Herkesin Girebileceği Bir Yerde Bırakılmakla Birlikte Kilitlenmek Suretiyle Muhafaza Altına Alınan Eşya Hakkında Hırsızlık” ve“Resmi Belgede Sahtecilik ve Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması” suçlarından 4 ayrı yakalama emri ile toplam 9 yıl hapis ve 6.000 TL para cezası ile arandığı tespit edildi.

2- Tutuklu bulunduğu cezaevinden firar eden ve hakkında “İzinsiz OlarakAteşli Silah ve Mermileri Ülkeye Sokma, İmal Etme, Nakletme ve Satma” ile“Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçundan toplam 12 yıl 11 ay hapis cezası ile aranan şüpheli S.T. ekiplerin yapmış olduğu titiz çalışmayla yakalandı.

3- Değişik mahkemelercehakkında 2 ayrı yakalama emri bulunan şüpheli E.A. Çağdaşkent Mahallesindekiikametine ekiplerce düzenlenen operasyonla yakalandı.Yapılan araştırmalarda hakkında “Herkesin Girebileceği Bir Yerde Bırakılmak Suretiyle Kilitlenmek Suretiyle Muhafaza Altına Alınan Eşya Hakkında Hırsızlık” ve “Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması Suçlarından”2 ayrı yakalama emri ile toplam 3 yıl 9 ay hapis cezası ile arandığı ortaya çıktı.

4- Demirtaş Mahallesinde yapılan uygulama ve kontroller esnasında ekipleri görünce kaçan ve kaçarken yere elindeki eşyayı atan şüpheli S.Ö.yapılan kovalamaca ve takip sonucu yakalandı. Yapılan incelemede şahsın yere attığı maddenin 1 adet 9 mm çapında Glock marka silah ve bu silaha ait şarjör ile 15 adet fişek olduğu anlaşıldı.

 

 

 

 

5- Alınan istihbarı bilgiler ve yapılan çalışmalar neticesinde“Sigara Kaçakçılığı” yaptığı tespit edilen yabancı uyruklu 3 şahıs ekiplerce toplam 2321 paket gümrük kaçağı sigara ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Ele geçirilen gümrük kaçağı sigaralara el konulurken,yakalanan yabancı uyruklu şahıslardan şüpheli A.D.yapılan tahkikat sonucu adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

6- Birçok bıçakla yaralama olayına karıştıkları tespit edilen ve haklarında yakalama kararı bulunan 3 şüpheli şahıs ekiplerce yapılan çalışmalar sonucunda yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli şahıslar gerekli işlemler yapılmak üzere adli mercilere teslim edildi.

Mersin Polisi ilimizde emniyeti, asayişi ve kamu düzeninin korunmasına yönelik yürüttüğü çalışmalara kararlılıkla devam edecektir.- BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER