Mersin Valisi Görevine Başladı

Son kararname ile Mersin’e atanan Ali ihsan Su bu gün Valilik binası önünde resmi tören ile görevine başladı. Valilikten yapılan açıklamada, yarın yeni valinin basın toplantısı yaparak açıklamada bulunacağı bildirildi.

Mersin Valisi Görevine Başladı
  • 03-07-2017 15:38

Valiler Kararnamesi ile Mersin Valisi olarak atanan Vali Ali İhsan Su, Sahil Valilik önünde gerçekleştirilen karşılama töreni sonrasında yeni görevine başladı. Resmi karşılama törenine Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kaymakamlar, il protokolü, iş insanları, Valilik personeli, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Gaziler katıldı. Törene katılanlar ile bir bir tokalaşarak tebrikleri kabul eden Vali Su, tören mangasını selamlamasının ardından makamda il protokolü ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olan Mersin’e ve Mersin’in güzel insanlarına hizmet edecek olmaktan onur duyduğunu belirten Vali Su, “ Mersin’de görev yapacağımız süre içerisinde ilin tüm dinamikleriyle birlikte hareketle ve ortak akılla Mersinimizi daha ileriye götürmenin gayret ve çabası içerisinde olacağız. Bu duygularla Mersin’e ve Mersinlilere sevgi ve saygılarımı sunuyor, Mersin’de bizden önce görev yapan tüm Valilerimize vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. ” ifadelerini kullandı.

Ali İhsan Su Kimdir?

25 Haziran 1959 Konya doğumlu olan yeni Mersin Valisi Ali İhsan Su,  1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ahlat Kaymakam Vekilliği, Evren, Çermik Kaymakamlıkları, Hakkâri İli Vali Yardımcılığı, Çay, Söğüt, Terme, İskenderun Kaymakamlıkları yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır. 4 Ağustos 2013 tarihinde resmi gazetede yayınlanan 2013/5197 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Düzce Valiliğine, ardından 19 Şubat 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 2015/7295 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Şırnak Valiliğine atanmıştır. Şu anda ise Mersin Valiliği görevine başlamış bulunmakta.ÇOK OKUNAN HABERLER