Mersin’de İş adamlarını kapsayan FETÖ/PDY davası açıldı

150 sanıklı dava da hazırlanan iddianame 1000 sayfa. Ekleri hariç. Ekleri de ilave edilince On binlerce sayfayı buluyor.

Mersin’de İş adamlarını kapsayan FETÖ/PDY davası açıldı
  • 13-08-2017 19:17

MERSİN- Uzun süredir FETÖ/PDY davaları ile ve soruşturmaları ile gündemde yerini koruyan Mersin yöresi, bu gün yeni bir haber ile gündeme oturdu.

Mersin’de FETÖ/PDY kapsamında soruşturması yürütülen ve zaman zaman 10- 25- 50 şer gruplar halende gözaltına alınıp kimisi tutuklanan kimisi adli kontrol şartı ile serbest bırakılarak yargılaması sürdürüleceği bildirilen, kamuoyunda İŞADAMLARI dosyası olarak bilinen 150 sanıklı dosyanın İDDİANAMESİ hazırlanarak mahkemeye sunuldu. Mahkeme iddianameyi kabul ederek yargılamaya başladı.

215/29580 soruşturma numaralı, 2017/5131 esas numaralı, 2017/1106 iddianame numaralı dosya mahkemeye sevk edildi.

Mersin 8. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlanan dosyanın iddianamesi sadece 1000 sayfa. Eklerini de ilave edince onbinlerce sayfa oluyor.

Duruşma Eylül 2017 ayında olacak. Mahkeme tensip kararını verip, hazırlanan iddianameyi kabul etti.

Savcı, şüphelilerin silahlı terör örgütüne üye olma eylemlerinden dolayı TCK’nın 44/1, 3713 STMK.nun 7/1, delaletiyle, 5237 S.T.C.K md 314/2, 3713 S.T.M.K.nun 5/1, maddeleri gereğince ayrı ayrı cezalandırılmalarını,

Silhlı terör örgütüne üye olup örgüt adına faaliyette bulunup adli soruşturma başladıktan sonra pişmanlıkta bulunup örgüt ile ilgili ayrıntılı anlatımda bulunan şüpheli 6 kişi hakkında ise 5237 sayılı T.C.K nun 221/4 son cümle gereğince ayrı ayrı cezalandırılmalarını istedi.

DİKKAT ÇEKEN EN ÖNEMLİ AYRINTI İSE, FETÖ/PDY'den haklarında dava açılıp şu an yargılaması başlayan 150 sanığın, soruşturma başladığında müdafi avukatı durumunda olup sonradan bu avukatların kendileri hakkındada işlem yapıldığı ve bir kısmının tutuklu olması dikkat çekti. Hatta bu Avukatlardan bir kısmı halen aranmakta, yakalanamamışlar. Bir kısmı ise FETÖ'den tutuklu durumunda. İşin garibi, Avukatları tutuklanmış, savundukları ve vekalet koydukları iş adamları yeni mahkeme huzuruna çıkıyor durumundalar. Kısacası İddianameye bakılınca, görülüyor ki, FETÖ/PDY sanığı durumunda olan çoğu sanığın avukatı da FETÖ/PDY tutuklusu yada sanığı durumunda.

AYRINTILAR GELİYOR…

ÖZEL HABERDİR, İZİNSİZ KULLANANLAR HAKKINDA YASAL İŞLEM BAŞLATIRIZ....ÇOK OKUNAN HABERLER