MERSİN'LİNİN ÇAĞLAYAN UMUDU

MERSİN ESKİ VEKİLLERİNDEN VE EKONOMİ BAKANLARINDAN ZAFER ÇAĞLAYAN 17-25 TALİHSİZ OLAYI SONRASI SİYASET DE KENARA ÇEKİLDİ. ANCAK MERSİN'Lİ ONUN EKSİKLİĞİNİ HER ALANDA YAŞIYOR.

MERSİN'LİNİN ÇAĞLAYAN UMUDU
  • 28-08-2017 19:08

MERSİN- Mersin makus kaderini yenmek üzere harekete geçtiği an ZAFER ÇAĞLAYAN'IN milletvekilliği ve bakanlığı dönemi idi. Çok büyük bir heyecan ve şevkle çalışma vardı, Mersin hızla bir kalkınma sürecine, her alanda gelişme sürecine girmişti. Ne zaman ki 17-25 denen o talihsiz olay gerçekleştirildi  Çağlayan'ın kenara çekilmesi ile Mersin'de çok sayıda hizmete kavuşamadı.

Gelen giden yöneticiler sadece bizi oyaladılar. Vaat verdiler, yerine gelmedi. Hiç biri Çağlayan'ın gösterdiği çalışma performansını yakalayamadı ve içtenlikle hizmetleri sunamadı. 

Mersin'li Zafer Çağlayan'ı yeniden siyaset sahnesinde görmek istediğini zaman zaman dile getiriyor. Ancak bu ses kısık kalıyor. Bu arada Çağlayan'ın kendisi de vakur bir şekilde Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın yanında duruyor. Oda başkanlığı döneminden bu yana bu ülkede çok sayıda hizmetlere imza atan, ardından bakanlığı dönemindede ülkenin önünün açılmasında önemli rolü olan Çağlayan'ın devletimiz kademelerinde önemli bir göreve getirilmesi isteniyor.

Bu arada Kendisine telefon ile ulaştığımız Zafer Çağlayan'a durumu aktardığımızda, "Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin. Mersin halkını ve seçmenlerimi bende çok seiyorum. Ben ülkemin insanlarını seviyorum. Hizmet etmek, taşın üstüne taş koymak felsefesi ile çalıştım. Şu an herhangi bir arayış içinde değilim. Ancak Sn. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve Ak Partinin elbetteki yanlarında sonuna kadar davanın hizmetindeyim. Ülkemiz doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi ile bir bütündür ve Sn. Cumhurbaşkanımızın rabia işareti ile aktardığı tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak düsturumuzdur. Hiç bir fitneye mahal vermeden başta tüm Ak partili kardeşlerim önümüzdeki seçimlerde birinci parti çıkmanın ötesinde yüzde 55-60 seviyesinde oyları çıkartmanın çabasında olmalıdırlar. Bunun için her kademedeki kardeşim özverili çalışmak durumundadır. Şahsım adına ben, 2019 seçimleri için partimin en az 55-60 oranında oy alabilmesi için elimden gelen tüm gayreti sarfedeceğim. Durmak yok. Yılmak yok. Çıktığımız yol, kutlu bir yol. Bu kutlu yolda başarıya imza atmak bizim hedefimiz. Ak Parti ve kadroları sn. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 2023 hedeflerine doğru yürürken, millet olarak yatırım ve projelere sahip çıkmamız gerektiğinin altını çiziyorum. Her alanda Dünya milletleri arasında elle gösterilir hale geldik. Bizi hayretle izleyen dış ülkelerin oyununa gelmemeliyiz, birbirimize kenetlenerek devletimize, vatanımıza, milletimize, bayrağımıza sahip çıkmalıyız. Bu da çok çalışmak ile, azimle, gayret etmekle, birbirimize sıdkı sadakatle inanarak güvenerek olacaktır" dedi.

Diğer taraftan Çağlayan, "Bu vesile ile aracılığınız ile Tüm islam aleminin, Ülkem insanlarının, Mersin halkının mübarek Kurban Bayramımızı kutluyorum. Ak Partiye ve Sn. Cumhurbaşkanımıza ayrıca kadrolarına desteğe devam diyorum, davamızın emrinde, karşılıksız hizmete neferiz" dedi.

ZAFER ÇAĞLAYAN İSMİNİ DUYMAK BİLE İNSANLARI HEYACANLANDIRIYOR

Mersin Ak Partili taban Çağlayan'ın adını duyduğu anda heyecanlanıyor. Ancak bir gerçek var ki, Mersin halkı onlardan daha fazla heyecan duyuyor. Çünkü biliyor ki, Çağlayan demek hizmet demek, yatırım demek, iş demek, aş demek, bereket demek...ÇOK OKUNAN HABERLER