Mesirelik Alanlarda Hizmet Kalitesi Artırıldı

Mesirelik Alanlarda Hizmet Kalitesi Artırıldı

Mesirelik Alanlarda Hizmet Kalitesi Artırıldı
  • 29-08-2017 22:26

Kurban Bayramı’nda ve yaz aylarında vatandaşların yoğun olarak kullandığı mesirelik alanlarda gerekli her türlü tedbiri aldıklarını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Özellikle vatandaşlarımızdan orman yangınlarına karşı dikkatli olmalarını istiyorum. Çünkü orman yangınları daha çok piknik sonrasındaki ihmallerden kaynaklanıyor. Biz de Bakanlık olarak mesirelik alanlarda hem yangın riski için hem de vatandaşların daha kaliteli hizmet almaları maksadıyla bütün tedbirleri aldık” dedi.

Milli parklar ve tabiat parkları havası, suyu, tarihi-tabii kaynak değerleri, tabii görünümleri ve sakin ortamlarının yanı sıra vatandaşlara eğlenme, dinlenme ve boş zamanları değerlendirme imkânı sağlaması ile özellikle şehirlerde yaşayan insanlar için önemli bir cazibe merkezi konumunda bulunuyor. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı tatili boyunca yaklaşık 1 milyon 700 bin kişiyi ağırlayan korunan alanlar Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla Kurban Bayramı’na hazır hale getirildi.

42 adet milli park ve 220 adet tabiat parkı ile bayrama hazır olduklarına dikkat çeken Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu sözlerine şöyle devam etti:

 

“Şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşıp, huzurlu bir ortamda tabiatla iç içe vakit geçirmek ve aileleriyle bir arada piknik yapmak isteyen vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunulması maksadıyla gerekli tedbirleri aldık. Mesirelik alanlarda içme suyu, temizlik ve tuvalet gibi ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanması hususunda azami hassasiyet gösterilecek. Bizim yaptığımız, ancak özel sektör tarafından işletilen alanlarda da gerekli düzenlemeler yapılacak. Bu düzenlemeler de yine tarafımızdan sürekli kontrol edilecek. Bayram süresince vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi için gereken ne varsa yerine getireceğiz.”
 

 

Sorumluluk alanlarındaki mesirelik alanlarda vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur içerisinde geçirmeleri için her türlü tedbiri aldıklarını belirten Prof. Dr. Eroğlu “Halkın can ve mal güvenliğini tehdit edecek her türlü duruma karşı da gerekli güvenlik tedbirlerini aldık. Özellikle bir orman yangını görüldüğünde “ALO 177” Orman Yangını İhbar Hattı’nın aranması konusunda vatandaşlardan duyarlılık bekliyoruz. Çünkü erken müdahalenin orman yangınlarının kontrol altına alınması açısından çok önemli olduğunu bilmeliyiz” dedi.
 

Gerek kurum personelinin gerekse özel işletmelerdeki personelin kılık kıyafetinden ziyaretçilere karşı davranışlarına kadar her şeyin muazzam bir şekilde olması gerektiğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Söz konusu alanlarda yaşanacak herhangi bir problemde vatandaşların dilek ve şikâyetlerini hızlı bir şekilde kendilerine iletmeleri halinde gerekli müdahalenin anında yapılacağını söyledi.

 

Mesirelik alanların başka bir faydasının ise orman yangınlarını azaltmak olduğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu  “Özellikle mangal yakacak halkımız, orman yangınına sebebiyet vermeme adına tesis ettiğimiz mesire alanları kullansınlar. Çünkü mesirelik alanlar, orman yangınları riskini azaltıyor” değerlendirmesinde bulundu.
 

Birlik ve beraberliğimizin sürekliliği yönünden vazgeçilmez önem taşıyan bayramların toplumumuzun en temel manevi zenginlik kaynakları olduğunun altını çizen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Kurban Bayramı’nın ülkemiz ve bütün insanlığa huzur, mutluluk, bereket ile barış getirmesini canı gönülden diler, bütün İslam âlemi ve hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı tebrik ederim.” diyerek sözlerini tamamladı.

-ormansu.gov.tr-ÇOK OKUNAN HABERLER