MGC SON KONGRESİ MAHKEME KARARI İLE İPTAL EDİLDİ

Mersin Gazeteciler Cemiyetinin son olaylı kongresi mahkeme kararı ile iptal edildi. Bilindiği üzere başknlık ve yönetim kurulu seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı, bir kısım üyelerin kongre öncesi sebepsiz yere üyeliklerinin düşürüldüğü söz konusuydu.

MGC SON KONGRESİ MAHKEME KARARI İLE İPTAL EDİLDİ
  • 10 Mart 2019, Pazar 15:25

Mersin Gazeteciler Cemiyetinin son olaylı kongresi mahkeme kararı ile iptal edildi.

Bilindiği üzere başkanlık ve yönetim kurulu seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı, bir kısım üyelerin kongre öncesi sebepsiz yere üyeliklerinin düşürüldüğü, kongrede başkanlığı ele geçirmek için ise meslekle hiç ilgi ve alakası olmayan kişilerin üye yapıldığı  söz konusuydu. 

232 kişinin seçime katıldığı kongrede çok sayıda üye silinmiş, keyfi uye kaydı yapılmıştı.

Sürekli Basın kartı sahibi olan haber sitemizin sahibi Mustafa Götaş'ında üyeliği keyfi şekilde düşürülmüş, kendisine bu hususta tebliğat bile yapılmamış, buna rağmen üyeliğinin akıbeti için yazılı olarak derneğe başvurduğu halde  "üyeliğinin hangi gerekçe ile, ne sebeple, yönetim kurulunun hangi tarih ve sayılı kararı ile düşürüldüğü, ne gibi işlem yapıldığı" yazılı olarak cevap verilememişti.

Şu an mahkeme krarı ile iptal edilen kongrede, cesur yürek insanlar çıkarak aday oldular. Şimdiki başkan olan Kanal 33 Tv sahibi Turgay Demirtaş 109 oy, Gazeteci Fatih Şahin 108 oy, Kadın Gazetesi Sahibi Zeliha Akkuş ise 12 oy alırken 3 oy da geçersiz sayılmıştı.

Kongrede 1 oy farkla başkanlığı alan Turgay Demirtaş'ın başkanlığı tartışmaya başlanıldı. Gün geçmeden üyeler kongrenin iptali için dava açtılar. Mersin 1. Asliye hukuk mahkemesinde 2018/408 esasda görülen davda 4. celsede karar çıktı. Kongre iptal. Yönetim mahkeme kararı ile düştü. Yeniden kongre yapılacak. 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık