Mustafa Destici: BBP 30 ilde patlama yapacak

Cumhur İttifakı’nın BBP’li ortağı Destici: 31 Mart gecesi en çok biz konuşulacağız. Seçim sonuçları bazı şeyleri belirleyecek.

Mustafa Destici: BBP 30 ilde patlama yapacak
  • 14 Mart 2019, Perşembe 13:53

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Habertürk TV'de yayınlanan 'Türkiye'nin Nabzı' programında Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını yanıtladı.

Yerel seçimlerde 30 büyük ilde partisinin patlama yaşayacağını öne süren Destici, “31 Mart gecesi en çok BBP konuşulacak” dedi.

İşte Destici'nin açıklamalarından satır başları:

‘O PARTİLERİ UYARIYORUM’

“Biz vatandaşlarımızın oylarına talibiz. Bazı siyasi partilerimiz örtülü ya da açık siyasi bölücülerle seçimlerde iş birliği yapıyorlar. Bu çok tehlikeli bir durumdur. İstanbul'u almak için veya başka bir yeri onlarla örtülü işbirliği yapanlar bir nevi vatana ihanet etmişlerdir. Listelerinde PKK sempatizanları var. Bu yolla siyasette meşrulaştırılıyorlar. Ben bunun ülkeye zarar getireceğini düşünüyorum ve o partileri uyarıyorum.

‘MESELE YEREL SEÇİMLERDE İŞBİRLİĞİ DEĞİL BEKA MESELESİDİR’

Cumhur İttifakı ortağı AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın “beka” söyleminin arkasında duran Destici, “Bizim Cumhur İttiakı'yla olan birlikteliğimiz 15 Temmuz darbesiyle başladı. 16 Nisan referandumunda sistem değişikliğine MHP ile BBP evet dedi. Bizim ittifakımız desteğiyle sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı oldu. Baktığınızda her yerde ittifak yok. Mesele yerel seçimlerde işbirliği meselesi değil. Devletin bekası, ülkenin bütünlüğü, milletin istikbali ve istikbali noktasında Cumhur İttifak'a bağlıyız” diye konuştu.

‘BBP 30 İLDE PATLAMA YAPACAK! 31 MART GECESİ BBP KONUŞULACAK’

Habertürk’ün aktardığı habere göre Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu anda beldelerle birlikte 400'ün üstünde adayımız var. Hem oy anlamında en yüksek oyu alacağız Allah'ın izniyle. En çok belediye başkanlığını kazanacağız. Patlama yapacağımız iller var. Erzurum, Sakarya, Konya, Yozgat, Sivas'ta patlama yapacağız. Eskişehir, Ankara, Manisa'da patlama yapacağız. 20-30 ilde BBP patlama yapacak. 31 Mart akşamı bazıları hayret içinde kalacak. Sahada adaylarımız her türlü yokluğa rağmen inanılmaz bir şekilde çalışıyorlar.

‘BU İTTİFAK YASASIYLA BİRLİKTE ADETA BARAJ KALKMIŞ OLDU’

Cumhur İttfak ortaklığından memnuniyetini dile getiren Destici şunları söyledi: “Türkiye iki partili sisteme gitmez. Barajı kaldırmadılar, ittifak yasasını getirdiler. Önümüzdeki günlerde seçime giren parti sayısı artacak. Bu ittifak yasasıyla birlikte adeta baraj kalkmış gibi oldu. Türkiye'de herkesin parti kurma özgürlüğünün olduğunu düşünüyorum. Dönemini tamamlamışsa, tekrar hizmete talip olmak isterse, partisi aday göstermemişse gidip bir başka aday olabilir.”

‘YENİ PARTİ İŞİ ZOR’

Destici, yeni parti iddialarına ilişkin de şunları söyledi:

“Yeni parti kurmanın kendine göre zorlukları var. Başarılı olunur mu, beklenti nedir, hedef nedir bilemiyorum. Biz onların dışındayız. Biz fikir ve misyon hareketiyiz.

‘SEÇİM SONUÇLARI TÜRKİYE'DE BAZI ŞEYLERDE BELİRLEYİCİ OLACAK’

“Yerel seçim sonuçları Türkiye'de bazı şeyler için belirleyici olacak” diyen Destici sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye'de siyasi istikrar ile ekonomik istikrar at başı gidiyor. Ayakları yere basmış bir ekonomimiz yok. Siyasi istikrar korunduğu sürece diğer seçime kadar böyle bir ihtiyaç olmaz. Siyasi istikrar bozulursa böyle bir tabloyla karşı karşıya kalınabilir.

‘PARTİ SEÇMENLERİNİN BAZILARI SANDIĞA GİTMEYEBİLİR’

İttifakların, seçime katılımı düşürdüğünü söyleyen Destici, “Yüzde 12-13 bir kararsız seçmen var. İttifakların seçime katılımı düşüreceğini düşünüyorum. Öyle seçmen var, kendi partisinden başka partiye oy vermez. İttifak yapan bütün partilerin seçmenlerin bazıları sandığa gitmeyebilir. Bu seçim çok sürprizlere açık seçim olacak. 2 ile 2 4 etmeyecek mesela. 2 ile 2 5 edebilecek.”

artigercek.com

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık