NİĞDE ÇALIŞIYOR

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLADI: Niğde KOM birimlerimizce ''Kamu Kurumu Dolandırıcılığı ve Resmi Belgede Sahtecilik'' konulu planlı operasyon gerçekleştirildi.

NİĞDE ÇALIŞIYOR
  • 06 Kasım 2018, Salı 12:33

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLADI: Niğde KOM birimlerimizce ''Kamu Kurumu Dolandırıcılığı ve Resmi Belgede Sahtecilik'' konulu planlı operasyon gerçekleştirildi.

Niğde ilinde bulunan bazı şüpheli şahısların maddi menfaat karşılığında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesinde çalışan tahkikat konusu şahıslar aracılığı ile usulsüz engelli sağlık kurulu raporu alınmasını sağladıkları, raporların özür oranlarında oynama yaparak sahte rapor tanzim ettikleri, usulsüz olarak alınan bu raporları ilgili kurumlara sunarak malulen emeklilik, evde bakım ücreti vb. devletimizin sağladığı çeşitli imkanlardan haksız bir şekilde faydalandıkları ve kamu kurumunu zarara uğrattıkları yönünde elde edilen bilgiler doğrultusunda; Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Niğde KOM Şube Müdürlüğünce “Kamu Kurumu Dolandırıcılığı ve Resmi belgede Sahtecilik” konulu planlı operasyonel çalışma başlatılmıştır. Konuyla ilgili 02.11.2018 tarihinde yapılan operasyonla 1’i polis memuru olmak üzere toplam 43 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. 05.11.2018 tarihinde 8 şüpheli şahıs tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edilmiş, 1’i adli kontrol kararı ile serbest bırakılmış, 7’si tutuklanmıştır. İlgili dosya kapsamında 5 firar şahıstan 1’inin yurtdışında olduğu tespit edilmiş olup diğer 4’ü ile ilgili yakalama çalışmaları devam etmektedir. Türk Polis Teşkilatı olarak kamu kurum ve kuruluşlarımızı zarara uğratarak maddi menfaat temin eden bu tür şahıs veya şahıslar ve benzeri yasadışı oluşumlar ile mücadelemizi yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyulur.​

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık