Orhan Karaveli Tarihçi Kitabevi’nde

Gazeteci, araştırmacı-yazar Orhan Karaveli 30 Eylül Cumartesi günü saat 16.00’da Moda Tarihçi Kitabevi’nde...

Orhan Karaveli Tarihçi Kitabevi’nde
  • 28-09-2017 12:35

Türkiye’nin son altmış yılına tanık usta bir gazeteci, engin bir tecrübe olan Orhan Karaveli, son kitabının da ismi olan “Kral Çıplak” adlı söyleşisiyle okurlarıyla buluşacak.
Hayatının altmış yılını gazetecilik mesleğine veren, bu sürede çok şey yaşayıp çok şey gören ve hiçbir zaman boyun eğmeyen Karaveli, Başbakan Adnan Menderes’in 1959 yılındaki ünlü Amerika gezisinde ona eşlik ettiğinde 29 yaşında genç bir gazetecidir. Ve başbakana “kral çıplak” diye haykırabilecek cesur bir yüreğe sahiptir. Bugün ise 87 yaşında bir çınar… Bir Cumhuriyet aydını… Ve hâlâ haykırıyor: “Kral Çıplak!”
“Sakallı Celâl”, “Tevfik Fikret ve Haluk Gerçeği”, “Tanıdığım Nâzım Hikmet”, “Bir Ankara Ailesinin Öyküsü”, “Görgü Tanığı”, “Berlin'in Yalnız Kadınları”, “Atatürk, Babam ve Ben”, “Çanakkale Olmasaydı… O Olmasaydı…”, “Kral Çıplak” gibi birçok kitabın sahibi olan Orhan Karaveli, 30 Eylül Cumartesi günü saat 16.00’da başlayacak ve sohbet tadında gerçekleşecek olan söyleşinin ardından kitaplarını da imzalayacak.
Kadıköy Moda’da bulunan ve yayınladığı kaynak kitapların yanı sıra her hafta cumartesi günü birbirinden değerli isimlerle gerçekleştirdiği söyleşilerle adeta bir kültür merkezi gibi çalışan Tarihçi Kitabevi’ndeki bu söyleşiyi kaçırmayın.

-basın bülteni-ÇOK OKUNAN HABERLER