Orman kundakçıları mobil kameralara yakalandı

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, 20 Ağustos'ta orman yaktıkları iddia edilen 3 şüpheli, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'nün mobil kameralarına yakalandı.

Orman kundakçıları mobil kameralara yakalandı
  • 28 Ağustos 2019, Çarşamba 18:50

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, 20 Ağustos'ta çıkan orman yangının şüphelileri olduğu belirtilen 3 kişi, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'nün mobil kameralarına yakalandı.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler, Körfez Mahallesindeki ormanlık alanda 20 Ağustos'ta çıkan yangında kameralardan 3 kişiyi tespit etti. Görüntülerde, bir aracın yangın başlamadan bölgeye geldiği görülüyor. 360 derece hareket eden kameralar, bir sonraki turunda ise yangının ilk başladığı anları ve 1 kişiyi saniye saniye kaydediyor.

GÖRÜNTÜLERDEN YANGININ KASITLI OLARAK ÇIKARILDIĞI ANLAŞILIYOR

Tespitin ardından ekipler, hemen durumu İzmir Emniyet Müdürlüğüne bildirdi. Görüntüler daha sonra da İzmir polisiyle paylaşıldı. Ekipler, 360 derecelik kameradan izledikleri görüntülerden tespit ettikleri kişiyi düzenledikleri operasyonla yakaladı.

KÖR NOKTALAR SEYYAR YANGIN GÖZLEME ARAÇLARIYLA TAKİP EDİLİYOR

Konuya ilişkin açıklama yapan İzmir Orman İşletme Müdürü Erdal Şahan, yangın gözetleme kulelerinin göremediği kör noktaları uygulamaya koydukları seyyar yangın gözetleme araçları ile takip ettiklerini söyledi.

Kamuoyuna da uyarıda bulunan İzmir Orman İşletme Müdürü Erdal Şahan, orman alanlarında görülen başta duman olmak üzere kuralsız ve şüpheli her türlü durumu ücretsiz İhbar Hattı olan ALO 177’ye bildirmelerini istedi.

ARTI GERÇEK

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık