RAYLI SİSTEMLERDE GÜVENLİK ÖNCELİK…

-BARIŞ PINARI HAREKATI VE SONRASINDA ÜLKEMİZİN BULUNDUĞU BÖLGEDE YAŞANAN GELİŞMELER ÜZERİNE ANKARA VALİLİĞİ’NDEN GELEN TALEP DOĞRULTUSUNDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GÜVENLİ SEYAHAT İÇİN ANKARAY VE METRO İSTASYONLARINDA GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ ARTIRDI -BAŞKENT’TE ANKARAY VE METRO İSTASYONLARININ GİRİŞLERİNDE BULUNAN X-RAY VE METAL KAPI DEDEKTÖRLERİ İLE GÜVENLİK KONTROLÜ SAĞLANIYOR

RAYLI SİSTEMLERDE GÜVENLİK ÖNCELİK…
  • 22 Ekim 2019, Salı 12:54

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda yolcu güvenliğini önceleyen önlemleri almayı sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, günlük olarak güvenlik kameralarıyla izlenen Raylı Sistemlerin (ANKARAY ve Metro İstasyonları) girişlerinde bulunan X-Ray ve Metal kapı dedektörleri aracılığıyla da yolcu güvenliğini üst seviyede sağlıyor.

 

VALİLİK’TEN GELEN TALEP ÜZERİNE EK ÖNLEMLER

        Barış Pınarı Harekatı ve sonrasında ülkemizin bulunduğu bölgede yaşanan gelişmeler ve Ankara Valiliği’nden gelen talep doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin her gün ulaşım için tercih ettiği ANKARAY ve Metro İstasyonlarında ek güvenlik önlemleri aldı.

        Vatandaşların bavul ya da çantalarıyla geçişini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla güvenlik personeli sayısı artırılırken, aktif olarak çalışan x-ray cihazlarından geçişler ise kontrollü sağlanıyor.

 

GÜVENLİ SEYAHAT

        Büyükşehir Belediyesi vatandaşların güvenli seyahat edebilmesi için toplu ulaşımda güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkarırken, Başkentliler güvenlik tedbirlerinin artırılmasından son derece memnun:

-Ebru Dıbazar: “Güzel bir uygulama. Güvenlik için gerekli.”

-Yetkin Aktaş: “Özellikle güvenlik konusunun gündemde olduğu şu günlerde, metroların yoğunluğu dikkate alındığında X-Ray cihazının asayiş konusunda çok önemli olduğuna inanıyoruz.”

-Yaşar Koçak: “X-Ray cihazı güvenliğimiz için çok önemli.”

-Muzaffer Yalçın: “Türkiye sınırından her gün içeriye insanlar giriyor. Böyle bir alanda kontrolün sağlanması gerçekten önemli.”

BÜLTEN

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık