Şehit Jandarma Onbaşı Sinan Hamza Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehit Jandarma Onbaşı Sinan Hamza Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehit Jandarma Onbaşı Sinan Hamza Son Yolculuğuna Uğurlandı
  • 28-06-2017 23:14

Şırnak'ın Uludere ilçesinde Milli Jandarma Komando Taburuna bağlı üs bölgesine yemek götüren askeri araca terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Onbaşı Sinan Hamza'nın cenazesi, Trabzon Araklı ilçesinde toprağa verildi.
Şehit Jandarma Onbaşı Sinan Hamza için ilçedeki Merkez Eski Camii'de düzenlenen törene, şehidimizin annesi Ayşe Hamza, babası İsmail Hamza, babaannesi Medine Hamza ile kardeşleri ve yakınları katıldı.
Şehit Sinan Hamza'yı binlerce kişinin Türk bayrakları ve tekbirlerle karşıladığı törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da  katıldı. Şehidimizin ailesine ve yakınlarına taziyelerini ileten Bakan Soylu, daha sonra şehit babası İsmail Hamza'nın yanında saf tuttu.
İl Müftüsü Keramettin Demir'in kıldırdığı namazın ve dua edilmesinin ardından şehidimizin naaşı, defnedilmek üzere ilçeye bağlı Taştepe Mahallesi'ndeki aile kabristanlığına götürüldü.
Törene, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Trabzon milletvekilleri Muhammet Balta ve Salih Cora, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, İl Jandarma Komutanı Albay Okçin Akşit ve diğer ilgililer katıldı.
Cenaze törenine, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanlığı ve Başbakan Sayın Binali Yıldırım'ın yanı sıra İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetleri adına çelenkler gönderildi. Tören alanındaki yapılara, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Türk bayrakları asıldı, ayrıca taziye çadırı kuruldu.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, aynı camide cenaze namazı kılınan emekli müftü Ahmet Danışmaz'ın ailesine de başsağlığı diledi.

icisleri.gov.trÇOK OKUNAN HABERLER