SİMİT ARABAM ENGEL TANIMAM

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Simit Arabam Engel Tanımam" projesi kapsamında 25 engelliye, iş hayatında aktif rol oynamaları için kendilerine özel dizayn edilen simit arabaları dağıtıldı.

SİMİT ARABAM ENGEL TANIMAM
  • 22-08-2017 08:54

MERSİN- Mersin iş kurumu bugün yazılı bir basın açıklaması yaptı. İşte o açıklamaları metni ve görüntüleri:

ENGEL TANIMAYAN PROJE

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanlığının Ortopedi Engellilere yönelik olarak hazırlamış olduğu Simit Arabam Engel Tanımam Projesi, iki kurum arasında 25/05/2017 tarihinde imzalanan protokolle hayata geçti.

ENGELLİLER 25 NOKTADA EKONOMİYE KATILIYOR

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU; Bu proje ile Mersin Merkez ve ilçelerinde ikamet eden, 18 yaş üstü işsiz, sosyal ve ekonomik güvencesi olmayan, çalışma gücünün en az %40’ından yoksun ve çalışabilir durumda olan ortopedik engelliler arasından seçilen 25 bireyin Merkez ve ilçelerde belirlenecek 25 değişik noktada simit satışı yaparak topluma ve ekonomik hayata katılımlarının sağlanmasının amaçlandığını belirtti.

Proje Kapsamında Simit Arabası verilmesi uygun görülen bireyler Mersin Büyükşehir Belediyesi Uzman personeli tarafından 10 gün boyunca eğitime tabi tutulmuş ve bu eğitimlerle eş zamanlı olarak kendilerine ve ailelerine danışmanlık hizmeti de verildi.

KUTLU; 2020 yılına kadar devam edecek olan proje, İl Müdürlüğümüz ile Engelliler Dairesi Başkanlığı tarafından denetlenecek olup bu sayede projenin kontrol ve sürekliliği sağlanacağını, Proje için toplamda 93.500,00TL bütçe ayrıldığını ifade etti. Mersin İli genelinde 25 ortopedik Engelli vatandaşımıza 25 Adet Simit Arabası, 25 Adet Su Termosu, 25 Adet tabure olmak üzere gerekli teçhizat sağlanmıştır. Söz Konusu proje için toplamda 74.439,00 Türk Lirası harcandığını belirtti.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak dezavantajlı grupların ekonomik ve sosyal hayata katılmalarına yönelik, danışmanlık, mesleki eğitim, işbaşı eğitim programı gibi çok güçlü hizmet argümanlarıyla çalışıldığını aktaran KUTLU, İŞKUR olarak işsizlikle mücadele hususunda İstihdam Seferberliği çerçevesinde sorumlulukla çalıştıklarını söyledi.ÇOK OKUNAN HABERLER