Sinan Koç; “ÖZTÜRK, BU SEÇİM ARİFESİNDE KİRLİ BİR OYUNUN İÇİNDEDİR”

Mezitli Belediye Başkan Aday Adayı Sinan Koç, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ı partilerine yönelik sarf ettiği sözleri ve tutumunu kınadı. Koç, CHP’nin İslam inancının simgesi olan ezanın Arapça okunmasına asla karşı olmadığını belirterek, “Öztürk’ün seçim arifesinde partimizi bu şekilde yıpratmaya ve bu denli hassas bir konuda partimizi hedef olarak gösterilebilmesine neden olmaya çalışması kirli bir oyunun oynandığını açıkça göstermektedir” dedi.

Sinan Koç; “ÖZTÜRK, BU SEÇİM ARİFESİNDE KİRLİ BİR OYUNUN İÇİNDEDİR”
  • 17 Kasım 2018, Cumartesi 13:02

Hüsamettin TANRIKULU

“CHP, EZANIN ARAPÇA OKUNMASINA KARŞI ASLA OLMADI”

Ezanın Türkçe okunması gerektiğini savunan Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, tepki çekmişti. Partisinin tepki göstermesi üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na savaş açan Öztürk Yılmaz, Kılıçdaroğlu'na ağır sözler sarf etmişti. Mezitli Belediye Başkan Aday Adayı Sinan Koç ise Öztürk Yılmaz’ı partilerine yönelik sarf ettiği sözleri ve tutumunu sert bir şekilde kınadı. Yılmaz’ın CHP Milletvekili sıfatıyla böyle bir açıklama yapması kabul edilemez bir davranış olduğunu belirten Koç, “Açıkça bilinmelidir ki; Cumhuriyet Halk Partisi İslam inancının simgesi olan ezanın Arapça okunmasına asla karşı olmadı ve olmayacak. Bu ülkede İnanç değeri, bayrak değeri, Cumhuriyet değerleri, Atatürk değeri var. Atatürk'e, cumhuriyete söz söylenmesine nasıl karşıysak ezanın Arapça okunmasına da karşı değiliz. Öztürk Yılmaz’ın CHP Milletvekili sıfatıyla böyle bir açıklama yapması kabul edilemez. Ve şu da unutulmamalıdır ki CHP ezanın Arapça okunmasına tam kadro oy kullanarak karar vermiş bir partidir” ifadelerini kullandı.

“ÖZTÜRK YILMAZ’I KILIÇDAROĞLU’NA KARŞI SAYGIYA DAVET EDİYORUM”

Yılmaz’ın kirli bir oyunun içinde olduğunu belirten Koç, “Öztük’ünseçim arifesinde partimizi bu şekilde yıpratmaya ve bu denli hassas bir konuda partimizi hedef olarak gösterilebilmesine neden olmaya çalışması kirli bir oyunun oynandığını açıkça göstermektedir. Öztürk’ü partimize ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı saygıya davet ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık