Siyaset sahnesinde Akşener'li arayış...

MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'in yeni parti kuracağı dillendiriliyor...Siyasi lider Arayışı çok yönlü...

Siyaset sahnesinde Akşener'li arayış...
  • 28-06-2017 13:13

Uzun süredir Türkiye siyasi sahnesinde bir lider arayışı var. O lider bulunduğu vakit, Ak Parti iktidarına dur diyecek ve iktidarı devirip başa geçecek... Bu duygu ve düşünce pompalanıyor. Ancak Ülkenin son 20 yılına bakıldığında bu konuşma ve tavırların gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkıyor. Türkiye de son 20 yılda çok şeyler değiştiği gibi en son 15 yıl içinde ise siyasetin rengi ve şekli değişti. 

Sadece lider ile iş bitmiyor. Siyaset sahnesinde rol alan, görev alan herkesin ülkenin gerçeklerini yakından takip etmesi ve dünyanın gerçekleri ile örtüşen projeler gerçekleştirmesi lazım. Ayrıca bu vizyon ve misyon işi. Bu işi gerçekleştirecek olanların ise takım halende, hlus kalple davaya inanıp, birbirlerinden kopmadan ve azimli çalışması gerektiği bir gerçek.

Son zamanlarda MHP'den ayrılan bir çok ismin, Ak Partiden ayrılan diğer isimler ile birlikte ve hatta CHP içinden ayrılan isimler ilede bir araya gelerek yeni bir parti kuracağı yönünde haberler yer alıyor.

Her ne kadar bu haberler yayılsada, buhaberlerin gerçeği yansıtmadığı ve oluşumların boşa düşeceğinin altını çizen siyasi otoriteler, boşa bir çaba olarak tanımlıyorlar.

Bu arada Meral Akşener'in parti kuracağı ve başına geçip büyük ir heyecan yaratıp yüzde 20'nin üzerinde oy alacağı hesapları yapılıyor. Oysa şu saate kadar çok sayıda küskün ve dargın parti kurdu bir yol alamadılar. Burada Akşener'in ismi ortayşa atılsa da, kurulacak yeni bir partinin pek heyecan yaratmayacağı, değil yüzde 20, yüzde 2-3 gibi bir oy oranını bile yakalayamayacağı biliniyor.

Ne diyelim. Bekleyelim, görelim...ÇOK OKUNAN HABERLER