SOSYAL HİZMET UZMANLARINA İŞKUR EĞİTİMİ

SOSYAL HİZMET UZMANLARINA İŞKUR EĞİTİMİ

SOSYAL HİZMET UZMANLARINA  İŞKUR EĞİTİMİ
  • 15-09-2017 09:44

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından kurumsal hizmetlerini geliştirmek amacıyla 34 sosyal hizmet uzmanı göreve başlıyor. Uzmanların vatandaşlara yönelik saha çalışmalarının yoğunluğu nedeniyle Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü yetkililerinde 14.09.2017 tarihinde işe yeni başlayan uzmanlara İŞKUR Hizmetleri tanıtıldı.

 

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü temsilcileri Serkan ÖZADA ve İş ve Meslek Danışmanı Mehmet ÇAĞLAYAN tarafından yapılan sunumda özellikle son dönemler öne çıkan “İş ve Meslek Danışmanlığı faaliyetleri, iş başı eğitim programı, Toplum Yararına Program, İşsizlik Maaşı…” konularından bahsedildi. Özellikle sosyal yardım isteyen aile üyelerinden çalışma durumunda olan kişilere yönelik İŞKUR hizmetlerinin önemine değinilirken, sosyal hizmet uzmanlarının vatandaşların İŞKUR’a yönlendirilmesi konusunda bilgi verildi.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU;  iş arayanlarla işverenler arasında köprü vazifesi gören İŞKUR hizmetlerinin günümüzde çokça tercih edildiğini hem iş arayanın iş bulması konusunda hem de hem de işverenlerin personel ihtiyaçlarını minimize etmesi açısından önem taşıdığını belirtti. Sosyal Hizmet uzmanlarının da vatandaşlarla birebir iletişim sağlayacak olmaları ve İŞKUR hizmetlerinin vatandaşa tanıtılmasının birçok aileye katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

-BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER