SÜLEYMAN SOYLU HAKKINDA PAHALI HEDİYE ALDI DENEREK FATURA YAYINLAYAYANLARI YALANLADI

SÜLEYMAN SOYLU: Bu tam bir ahlaksızlık, alçaklık... Biz orada esnaf ziyaretleri yapıyoruz... Esnaf bize tespih gösteriyor. “Bakın bizim böyle tespihlerimiz var” diye... Almışlar bu fotoğrafı, kullanıyorlar. Bu şu demek: Demek fena acıtmışız. Kaşıyıp duruyorlar. Kaşısınlar bakalım.

SÜLEYMAN SOYLU HAKKINDA PAHALI HEDİYE ALDI DENEREK FATURA YAYINLAYAYANLARI YALANLADI
  • 27 Ağustos 2019, Salı 10:47

HÜRRİYET GAZETESİNDE AHMET HAKAN'A KONUŞAN İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLU HAKKINDAKİ TÜM İDDİALARI YALANLADI VE KONU HAKKINDA DERHAL EMİR VERDİM İNCELEME BAŞMATTIM DEDİ.

İŞTE O AÇIKLAMALARIN YER ALDIĞI AHMET HAKAN KÖŞESİ:

Süleyman Soylu’ya sordum: O pahalı hediyeyi aldınız mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili Mardin’de kayyım döneminde pahalı hediye aldığına dair iddialar var.

Bu iddialarla ilgili olarak Süleyman Soylu ile klasik model bir röportaj yaptım.

Sordum, cevapladı... Sordum, cevapladı...

Olduğu gibi yayınlıyorum:

AHMET HAKAN: Mardin’de bir gümüşçü, sizin adınıza bir fatura kesmiş... Mardin’deki kayyım da bu faturayı belediye bütçesinden ödemiş... Yaklaşık 40 bin liralık bir fatura... Kayyım belediyesi, size böyle pahalı bir hediye verdi mi?

SÜLEYMAN SOYLU: Ben böyle bir hediye almadım. Belediyeden aldığım hiçbir hediye falan yok... Mardin Belediyesi’nin tek bir etkinliğine katıldım, o da bir iftar davetiydi...

*

AHMET HAKAN: İyi ama fatura var...

SÜLEYMAN SOYLU: Bir bakan, bir şehre gittiğinde masraflar onun adına yazılır. Sadece benim için değil bütün devlet büyükleri için geçerlidir bu kural... Ama bu masraflar öyle abartılı olmaz. Araba kiralama, konaklama türü masraflar... Biz mütevazı insanlarız. Bizim öyle abartılı masrafımız olmaz.

*

AHMET HAKAN: Ama Sayın Bakan, benim sözünü ettiğim fatura öyle bir fatura değil... Mardin’deki bir gümüşçünün faturası... Yaklaşık 40 bin liralık bir fatura...

SÜLEYMAN SOYLU: Benim böyle bir hediye almam asla söz konusu değil... O konunun araştırılması için denetleme talimatı verdim... Neymiş bakalım o fatura! Benim bildiğim tek bir şey var: Ben hediye falan almadım. Almam... Allah muhafaza asla böyle bir şey söz konusu değil...

*

AHMET HAKAN: Sizin adınıza fatura kestiren kayyım mıdır?

SÜLEYMAN SOYLU: Onun araştırılması için talimat verdim. Özellikle Mardin Belediyesi’yle ilgili... Özel bir teftiş çıkardım. Adımlarımızı ölçülü atmak zorundayız. Eksikliğimiz devleti ve milleti incitir. Görevimiz hata kabul etmez. Kimsenin ağzını sulandıramayız.

*

AHMET HAKAN: Bir de şu var: Bir fotoğraf dolaşıyor ortalıkta... Adınıza fatura kesen gümüşçüye gitmişsiniz... O fotoğrafı, “İşte Süleyman Soylu’nun hediye seçerken görüntüsü” diye yayanlar var. Buna ne diyeceksiniz?

SÜLEYMAN SOYLU: Bu tam bir ahlaksızlık, alçaklık... Biz orada esnaf ziyaretleri yapıyoruz... Esnaf bize tespih gösteriyor. “Bakın bizim böyle tespihlerimiz var” diye... Almışlar bu fotoğrafı, kullanıyorlar. Bu şu demek: Demek fena acıtmışız. Kaşıyıp duruyorlar. Kaşısınlar bakalım.
 

HABERANALİZ.NET BAŞYAZARI MUSTAFA GÖKTAŞ'IN BU HUSUSTAKİ GÖRÜŞÜ İSE;

"Biz kendisi ile geçmişte siyasi yol arkadaşlığı yaptık. Süleyman Soylu'nun nasıl bir yapısı olduğunu çok iyi bimiriz. İlçe Başkanlığı, il başkanlığı, genel merkez yöneticiliği yapmış biri olarak ve kendisinin 2009 Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olmanı istiyorum dediği bir insan olarak diyorum ki, Soylu böyle şeylere kesinlikle tenezül etmez. Dünya meseleleri için dünyalık için ahlaksızlık yapmaz. Seviyeli ve ilkeli adamdır. İnandığı davanın ardında durur. Kendisinden evvel temsil ettiği partisini ve liderini düşünür. Soylu almadım diyorsa ve bu işte bir iş var diyorsa doğrudur. Bakanımız çok önemli işlere imza attı. Birilerinin canı fena yandı. Bizde aynen kendine katılıyoruz. Yolun ve bahtın açık olsun adı gibi SOYLU ve güzel huylu bakanım"

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık