TAİDER’de bayrağı Aydın Öğücü devraldı

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği’nin 5. Olağan Genel Kurulu’nun ardından düzenlenen ilk Yönetim Kurulu toplantısında Lila Kağıt Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Öğücü, TAİDER’in yeni başkanı seçildi.

TAİDER’de bayrağı Aydın Öğücü devraldı
  • 16-06-2017 16:45

Türkiye’deki aile işletmelerini çatısı altında toplayan TAİDER, bugün 140 aile şirketi üyesi ile 450 bireysel üyeye ulaştı. TAİDER’in Mayıs ayında gerçekleştirilen 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın ardından yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında, tek başkan adayı olan Lila Kağıt Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Öğücü tüm üyelerin oylarını alarak yeni başkan seçildi.
 
 “Ailede Birlik, İşletmede Sürdürülebilirlik” sloganıyla çalışmalarını sürdüren TAİDER, “Kuzey Yıldızı Aile Şirketleri’nde Sürdürülebilirlik” Projesi ve bu yıl hayata geçirilen “Aile Şirketleri Akademisi” ile üyelerden tam destek alarak ilerliyor. Her yıl düzenlenen Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’nin bu yıl 5’incisinin düzenleneceğini hatırlatan TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Öğücü, “TAİDER Zirve’sini 03-04 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştiriyoruz. Sayın Ali Koç’un açılış konuşmasıyla başlayacak ve birbirinden değerli konuşmacıların yer alacağı zirveyi büyük bir heyecanla bekliyoruz” dedi.
 
TAİDER’in başarılı yolculuğunda daha da ileriye gitmek için çalışmalara devam edeceklerini belirten Başkan Öğücü, Kurucu Başkan Şerife İnci Eren, geçmiş dönem başkanı Sumer Tömek Bayındır, Yönetim Kurulu ve tüm üyeler ile paydaşlara teşekkür etti. Başkanlığı Teta Teknik Tarım Genel Müdürü ve 2.nesil aile şirketi üyesi Sumer Tömek Bayındır’dan devralan Öğücü, son olarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Üye İlişkileri Komitesi Başkanı olarak görev yapıyordu.
 
2017 – 2019 Yönetim Kurulu
TAİDER’in 2017-2019 Yönetim Kurulu’na Aysu Dalan Benlioğlu, Berna Kırcı Aşiroğlu, Celal Kadooğlu, Gülçağ Gencer, Günseli Ünlütürk, İrem Aşçıoğlu, İsmail Sarıgözoğlu, Mehmet Özcan, Nilgün Katipoğlu, Reşat Moral, Tekin Urhan, Vehbi Varlık ve Yunus Terece seçildi.  Denetim Kurulu ise Atıl Pekşen, Burak Darcan, Hatice Ezgi Bayraktar, Naile Göçen Çukurova, Nedim Uysal ve Seyda Akdurak’tan oluşuyor. - BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER