Taşeron işçilerden “kadro” duası

Taşeron işçilerden “kadro” duası

Taşeron işçilerden “kadro” duası
  • 12-06-2017 23:35

MERSİN’de Karayolları 5.Bölge Müdürlüğü’nde çalışan bir gurup taşeron işçi yer sofrasında kadro duası yaptı.
Atatürk Parkı’nda bir araya gelen taşeron işçilerden bazıları, “söz verdiniz tüm taşerona kadro” yazılı yelekler giydi. Açılan yer sofrasında aileleriyle birlikte iftar saatini bekleyen işçiler, kadro ve ücret taleplerinin yer aldığı duaya birlikte “amin” dedi.
“Ramazan ayı ve bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi hürmetine bizlere, iş güvencesi, adil ücret ve insan onuruna yaraşır iş yaşamı için kolaylıklar ihsan eyle ve emeğimizi değerli kılacak, ekmeğimizi artıracak kadroyu nasip eyle” diye yapılan duaya işçilerden “amin” sesleri yükseldi. İftarlarını karpuz, peynir, domates, salatalık gibi yiyecek ve içecekle açan taşeron işçiler daha sonra toplu olarak akşam namazı kıldı.
“YARINLARIMIZ İÇİN TAŞERONA HAYIR, KADROYA EVET”
Taşeron işçilerden Ramazan Cidde, “Tüm taşeron işçilerine kadro talebimizi iletmek ve birlik beraberliğimizi daha da pekiştirmek amacıyla yer sofrasında buluştuk. Ramazan’ın birlik, beraberlik ve bereketliliğine uygun bir atmosferde gerçekleştirdiğimiz iftarda yarınlarımız için taşerona hayır, kadroya evet diyoruz” dedi.
TAŞERON İŞÇİSİ, KADRO SÖZÜNÜN TUTULMASINI BEKLİYOR
Gürhan Demirci ise, taşeron işçisi ile bunların ailelerinin hükümetin kadro sözünü tutmasını beklediğini söyledi. Demirci, konuşmasına şöyle devam etti:  “Referandum öncesi yapılan açıklamalarda, taşerona kadro meselesinin kamu çalışma reformu kapsamında değerlendirileceği ve taşeron işçilerin kamuda istihdamının bu kapsamda ilk olarak sağlanılacağı söylenmişti. Ancak referandumun üzerinden yaklaşık iki ay geçti ve bu konuda henüz bir adım atılmış değil. Taşeron işçilerin bu bekleyişi ne zaman sona erecek?” - BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER