TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

BAKAN SARIEROĞLU, "YENİKENT - TEMELLİ YOLUNUN" TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI
  • 09-08-2017 17:35

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilen, Yenikent-Temelli Yolu temel atma törenine katıldı.
 Konuşmasına yeni yolun hayırlara vesile olmasını dileyerek başlayan Sarıeroğlu, “Yol yapımının iş kazası yaşanmadan tamamlanmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti olarak 14 Ağustos 2001'de yola çıkarken ülke ve millet için hayal kurduklarını vurgulayan Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

 "2001’de yola çıkarken ülkemiz ve milletimiz için bir hayal kurduk. Son 15 yıldır da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hükûmetlerimiz ve kadrolarımızla birlikte o hayali gerçeğe dönüştürmek için çalışıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti büyük hedefleri olan güçlü bir ülke. 2023, 2053, 2071 diyoruz. Daha güçlü Türkiye hedefi için altyapımız, kadrolarımız ve yol haritalarımız var ama bunlardan daha da önemlisi azmimiz, inancımız, heyecanımız ve milletimize sevdamız var. Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak gerek der, Üstat Necip Fazıl. Biz bu şiarla bugüne kadar çok çalıştık bundan sonra da milletimizin dualarıyla çok çalışmaya devam edeceğiz."
 “ANKARA BÜYÜK BİR KAHRAMANLIK ÖRNEĞİ GÖSTERDİ”

 Ankara’nın 15 Temmuz gecesi 25 ilçesiyle birlikte büyük bir kahramanlık örneği gösterdiğini belirten Sarıeroğlu,  “O gece Ankara olarak şehit olduk, gazi olduk ama ülkemizi vermedik. Meclisimizi, Külliyemizi, sokaklarımızı, caddelerimizi darbecilere teslim etmedik. Can verdik ama teröristlerin Başkentimizi işgal etmesine izin vermedik. Darbecilere asıl darbeyi o gece Ankara olarak hemşehrilerimizle birlikte biz yaptık. Allah tüm hemşehrilerimizden razı olsun. Ben bu vesileyle burada tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyorum, Gazilerimize şifa diliyorum ve tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. “ dedi.

 “ANKARA’YA 80 MİLYAR TL’Yİ AŞAN YATIRIM YAPILDI”

 15 yıllık AK Parti iktidarları döneminde Ankara’ya 80 Milyar TL’yi aşan yatırım yapıldığını anlatan Sarıeroğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız Ankara’ya yapılan yatırımların baş mimarı oldular, ben tüm hemşehrilerim adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Derslik sayımızı 48 bine yükselttik. 90 binin üzerinde konut inşa ettik. Başkentimizi bir sağlık üssü haline getirdik. Çok yakında da 2 tane şehir hastanemizi hizmete açacağız. 60’ın üzerinde spor tesisimizle gençlerimizin hizmetkârı olduk. Yurtlarla, kültür merkezleriyle Ankara’mızı donattık. Üniversitelerimizi güçlendirdik ve en önemlisi Ankara’mızı demir yolunun da başkenti haline getirdik. Hızlı tren garımız çok kısa süre önce hizmete açıldı” ifadelerini kullandı.

 “BAŞBAKANIMIZIN ÇOK BÜYÜK EMEĞİ VAR”

 “Ülke geneline yayılan bölünmüş yol seferberliğini Ankara’da en üst seviyelere ulaştırdık” diyen Sarıeroğlu, “Medeniyetimize yaraşır bir şekilde duble yollarla, ülkemizin demir ağlarla örülmesinde, hızlı trenlerle, hava yollarının halkın yolu haline gelmesinde Sayın Başbakanımızın misyonunun çok büyük emeği var. Ulaşımın tüm alanlarda 15 yılda nereden nereye geldiğine hep birlikte şahitlik ettik. Bunlar içinde Allah’a hamd ediyoruz. Bugün yeni bir eserimizin daha temelini atmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu önemli eserin Ankara’mıza kazandırılmasında emeği geçen herkese, başta Sayın Başbakanımıza ve Sayın Ulaştırma Bakanımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Bu yolun yapımında emek verecek olan emekçi kardeşlerime, firma yöneticilerimize de şimdiden kolaylıklar diliyorum. Yenikent- Temelli Yolu temel atma törenimizin Ankara’mıza, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 YENİKENT-TEMELLİ YOLU

Yenikent temelli arasında 39,7 kilometre uzunluğunda projelendirilen yol, Anadolu Otoyolu bağlantısından başlayarak Ayaş Beypazarı Devlet Yolu'nu kesiyor ve Ankara Polatlı Sivrihisar Devlet Yolu’na bağlanıyor. 

Platform genişliği 26 metre tasarlanan güzergah üzerinde; 7'si köprülü olmak üzere toplam 11 kavşak, 6 alt ve üst geçit köprüsü, 247 ve 520 metre uzunluğunda 2 viyadük bulunuyor.

 Ankara Çevre Otoyolu ve Başkent şehir içi trafiğinde rahatlama sağlanması ve proje kapsamında inşa edilecek köprülü kavşaklarla daha güvenli ve hızlı erişimin temin edilmesi hedefleniyor. 
-csgb.gov.tr-ÇOK OKUNAN HABERLER