Trump gözüyle Ortadoğu: 7 trilyon harcadık uçağımız ışık kapamadan inemiyor

ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin Ortadoğu politikasını değiştirmesinin gerekçesini “Biz Ortadoğu’ya son 20 yılda 7 trilyon dolar harcadık ama oraya ışıklarını kapatmadan uçağımızı indiremiyoruz” diyerek açıkladı.

Trump gözüyle Ortadoğu: 7 trilyon harcadık uçağımız ışık kapamadan inemiyor
  • 03 Mart 2019, Pazar 19:41

Cumhuriyetçilerin düzenlediği ‘Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’nda’ konuşan Trump, Ortadoğu’da harcanan paranın bölgede olumlu sonuçlar vermediğini anlattı.

Irak’a yaptığı ziyareti hatırlatan Trump, uçağı inerken ışıklarının güvenlik amacıyla söndürüldüğünü ve buna çok şaşırdığını anlattı. Trump, “Biz Ortadoğu’ya son 20 yılda 7 trilyon dolar harcadık. Bu çok kötü. 7 trilyon dolar harcadık ve inerken ışıklarımızı kapatmak zorundayız” dedi. Trump şöyle devam etti: “Sonradan kovmak zorunda olduğum bir generale (Eski savunma bakanı Jim Mattis’i kastediyor) ‘Şu (IŞİD) hilafet ne zaman tamamen biter’ dedim. ‘Efendim 2 yıl içerisinde‘ dedi. Buna ikna olmadım iki yıl bekleyemem dedim ve başkaları ile de görüşmek üzere Irak’a gittim. Irak’ta generaller Irak’taki ABD üslerinden de IŞİD’in vurulmasına izin verdiği takdirde örgütün iki haftada bitebileceğini söyledi.”

diken.com.tr

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık