Trump: İran İçin Savaş Dışında Tüm Seçenekler Masada

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan'ın petrol tesislerine saldırmakla suçladığı İran'a verilecek cevapla ilgili son seçenek olan savaş dışındaki tüm opsiyonların masada olduğunu söyledi.

Trump: İran İçin Savaş Dışında Tüm Seçenekler Masada
  • 19 Eylül 2019, Perşembe 12:13

Amerikan Dışişleri Bakanı Mike Pompeo saldırıyla ilgili görüşmeler için Suudi Arabistan'a giderken, Riyad yönetimi de saldırıda kullanılan mühimmatı ve silahlardan geriye kalanları sergileyerek saldırının İran'ın sponsorluğunda gerçekleştirildiğinin sorgulanamaz bir gerçek olduğunu açıkladı. Pompeo'a da bunun açık bir savaş nedeni olduğunu belirtti.

Trump ise daha yumuşak bir ton kullanmayı tercih etti. Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Hazine Bakanlığı'na İran'a uygulanan yaptırımları belirgin bir şekilde artırma talimatı verdiğini söyledi.

İran ise 14 Eylül'de gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük petrol ihracatçısı olan Suudi Arabistan'ın iki petrol tesisini hedef alan saldırılarla bir alakası olmadığını yineledi. Saldırıyı Yemen'deki İran destekli isyancı Husiler üstlenmişti.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık