Trump: Ruhani'yle görüşebilirim

G7 zirvesinin sona ererken Donald Trump açıklama yaptı: Ruhani ile görüşmeye hazırım. G7 zirvesi sona ermesinin ardından Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’la basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı Donald Trump, İran ve ticaret savaşlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Trump: Ruhani'yle görüşebilirim
  • 26 Ağustos 2019, Pazartesi 20:19

Macron’un dün İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’i çağırıp görüşmeler yürütmesini sağlamasının damga vurduğu G7 zirvesinin kapanışında da gündem İran ve ticaret savaşlarıydı. Macron’un ortak basın toplantısı düzenlediği Trump, bir yandan nükleer anlaşmadan çekilip en ağır yaptırımlar uyguladığı İran’la görüşme niyetinde olduğunu açıklaması dikkat çekti.

TRUMP-RUHANİ GÖRÜŞMESİ GÜNDEMDE 

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşmeye hazır olduğunu söyleyen Trump, bu görüşmenin birkaç hafta içinde gerçekleşmesinin gerçekçi olduğunu dile getirdi. Öncesinde gazetecilere konuşan Macron da olası Trump-Ruhani buluşması için hazırlık görüşmeleri yürütüldüğünü duyurdu.

Washington ile Tahran arasında arabuluculuğa soyunan Fransa Cumhurbaşkanı “Umuyorum ki, gelecek haftalarda bu görüşmeler temelinde Ruhani ile Trump arasında bir zirve görebileceğiz” dedi. Eylül sonunda New York’te düzenlenecek BM Genel Kurulu’na katılacak Ruhani ile Trump’ın bu vesileyle görüşme fırsatı var. (Kaynak: Sputnik)

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık