TV 5 Çağlar Cilara’nın programını yayından kaldırdı

TV 5, CHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı Alper Taş’ın, Çağlar Cilara’nın programında “LGBTİ konusunda onların kendi meclislerinde aldıkları kararları ve sorunlarının takipçisi olacağım. Biz onların insanca yaşamalarını sağlayacağız” dediği programı ‘toplumsal hassasiyetler’ gereği kaldırdığını açıkladı. Cilara ise, kanaldan ayrıldığını duyurdu.

TV 5 Çağlar Cilara’nın programını yayından kaldırdı
  • 05 Mart 2019, Salı 22:10

TV 5’TEN AÇIKLAMA

TV 5 konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada programın yayından kaldırıldığını açıkladı. Açıklamada, Taş’ın görüş ve düşüncelerinin kanalın yayın politikası gibi yansıtıldığı ve bunun seçim dönemi nedeniyle kasıtlı olarak yapıldığı belirtildi. Açıklamada, “Seçim öncesi oluşturulmaya çalışılan bu algı operasyonlarına fırsat vermemek için TV 5 yayın kurulu, söz konusu programı yayından kaldırma kararı almıştır. TV 5 bundan önce olduğu gibi bundan sonra da toplumsal hassasiyetleri ve ahlaki değerlerimiz önceleyerek yayınlarını kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir” denilerek programın yayından kaldırıldığı belirtildi.

ALPER TAŞ’TAN DESTEK AÇIKLAMASI

Yaşananlar sonrası CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş, Twitter’dan yaptığı paylaşımla Çağlar Cilara’ya destek verdi ve ”Evet sevgili Çağlar…Artık doğru soru soranı da dokuz köyden kovuyorlar. Ama biz onuncu köyü kuracağız. Teşekkürler, sevgiler…” yorumunda bulundu.

politikyol.com

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık