UÇURTMA MÜZESİ SÖMESTR TATİLİNE HAZIR

Öğrenciler karne tatili heyecanı yaşarken veliler de çocuklarını tatilde götürebilecekleri müze ve atölyeleri araştırmaya başladılar bile . Önümüzdeki 17 Günlük karne tatilinde öğrenciler gönüllerince eğlenebilmek için eğlence yerleri, müzeler ve atölyelere koşacaklar. İşte bu merkezlerden birisi de Uçurtma Müzesi

UÇURTMA MÜZESİ SÖMESTR TATİLİNE HAZIR
  • 07 Ocak 2019, Pazartesi 13:49

Üsküdar’daki ülkemizin ilk ve tek, dünyanın ise 18 uçurtma müzesine girişler ücretsiz. 36 Ülkeden toplanmış yüzlerce uçurtma ve uçurtma ile ilgili ürünlerin yer aldığı koleksiyon dünya uçurtma kültürünü anlatması açısından oldukça önemli bir merkez.

Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesindeki programlar yaklaşık 1 saat sürüyor. Müze içindeki uçurtma atölyelerinde uçurtma eğitmenlerinin desteği ile kendi uçurtmalarını yapan katılımcılar çalışma sonucunda takdir belgelerini alıyorlar.

Programın ikinci bölümünde ise dünyanın değişik ülkelerinden getirilen birbirinden ilginç, renkli uçurtmaları tamamen tiyatral dille ve interaktif olarak yapılan anlatımla ilgi ile izlemeleri sağlanmakta, ardından dünya uluslararası uçurtma festivallerinden derlenen uçurtma gösterileri videosu izlettirilmektedir.

3 Yaş itibariyle ziyaretçi kabul eden Uçurtma Müzesine giriş ücretsiz

Uçurtma Müzesi içinde yer alan uçurtma atölyelerine katılanlar ise sadece aldıkları uçurtma için 22.00 TL ücret ödüyorlar.

Adres  : Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Uncular Cad. Bakıcı Sok. 12 Üsküdar.

(Marmaray Üsküdar istasyonuna 250 metre, akıllı telefona uçurtma müzesi yazılması halinde navigasyon yönlendirme yapıyor.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık