Ülkeler Döneme Damga Vuracak

İçişleri Bakanı Soylu: “Tarihini, Değerlerini, İnsanlık Aidiyetlerini Kaybetmemiş Ülkeler Döneme Damga Vuracak”

Ülkeler Döneme Damga Vuracak
  • 05-07-2017 16:46

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tarihin çok önemli cümlelerle kaydedeceği bir dönemden geçildiğini belirterek, tarihini, değerlerini, insanlık aidiyetlerini kaybetmemiş ülkelerin döneme damga vuracağını ifade etti.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi ve beraberindeki heyeti kabul etti.  Bakanlık makamında gerçekleşen görüşmede Bakan Süleyman Soylu, ziyaretin her iki ülke için faydalı olacağını belirtti.
“Tarihin Çok Önemli Cümlelerle Kaydedeceği Bir Dönemden Geçiyoruz”
Tarihin çok önemli cümlelerle kaydedeceği bir dönemden geçildiğini belirten Bakan Süleyman Soylu, tarihini, değerlerini, insanlık aidiyetlerini kaybetmemiş ülkelerin döneme damga vuracağını ifade etti. İçişleri Bakanı Soylu, Endonezya ve Türkiye'nin söz konusu değerlerin bayraktarlığını yaptığını vurguladı.
Marsudi: “İş Birliğinin Güçlenmesi Ülkelerimiz Arasındaki İlişkiyi Geliştirecek”
Marsudi ise Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo'nun resmi ziyaret için bugün Türkiye'de olacağını anımsatarak, "Devlet başkanlarımız arasındaki yakın iş birliğinin güçlenmesinin ülkelerimiz arasındaki ilişkiyi geliştireceğine inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu. Soylu ve Marsudi'nin açıklamalarının ardından görüşme, basına kapalı devam etti. Görüşme öncesinde şeref defterini imzalayan Marsudi, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce "Göçmen Arkadaşım" konulu resim yarışması çerçevesinde yapılan ve Bakanlık makam katındaki resimleri inceledi. Resimler hakkında Marsudi'ye bilgi veren Soylu, yaşanan insanlık dışı olayların çocuklar tarafından anlatıldığını ve tarihin bir resimde özetlendiğini kaydetti. Endonezya Dışişleri Bakanı Marsudi, resimlerin kendisini etkilediğini aktardı.

-icisleri.gov.tr-ÇOK OKUNAN HABERLER