Uzunkaya Başkanlığında Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya Başkanlığında Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Uzunkaya Başkanlığında Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
  • 19 Ekim 2018, Cuma 21:57

Emniyet Genel Müdürümüz Celal Uzunkaya başkanlığında düzenlenen Koordinasyon Toplantısı, Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanlarının katılımıyla bugün saat 09.30’da gerçekleştirildi.

İl Emniyet Müdürlerinin video konferans yöntemiyle dâhil olduğu toplantıda, Emniyet Genel Müdürümüz Celal Uzunkaya, karayolu trafik tedbirlerini değerlendirerek emniyet kemeri, aşırı hız, araç kullanırken telefon ile konuşma, şerit ihlali, ağır ve büyük araçların orta şeridi ve sol şeridi kullanması sonucu kazalara sebebiyet verilmesi gibi önemli trafik ihlalleri ile ilgili cezaların kademeli olarak arttırılacağına ve yaya ağırlıklı bir trafik sistemi anlayışının geliştirileceğine vurgu yaptı.

Toplantıda dün gerçekleştirilen Taksi Uygulamasına değinen Emniyet Genel Müdürümüz Celal Uzunkaya “Taksicilere yönelik yaptığımız bu  uygulamalarda 5 bine yakın ticari taksinin denetlenmesini gerçekleştirdik.  Kısa mesafede ve hava şartlarına bağlı olarak yolcu almama, turistleri gereksiz dolaştırarak fazla ücret alma gibi vatandaşlarımızdan gelen şikâyetler doğrultusunda sivil görevlilerimizce bu uygulamayı gerçekleştirdik ve bundan sonra da bu tarz uygulamalara devam edeceğiz. Korsan taşımacılık ve İstanbul’da ağırlıklı olarak kullanılan UBER ile alakalı da düzenlemeler getirdik.” dedi.

Ayrıca Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne alınacak aday polis memurları için giriş yaşı ve güvenlik korucularının emeklilik yaşı ile ilgili düzenlemelerin görüşüldüğü toplantıda; PKK, DEAŞ ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütleriyle yapılan mücadele gündeme alındı ve fuhuş, yasadışı bahis, uyuşturucuyla mücadele ile ilgili yeni dönemde alınacak tedbirler görüşüldü.

Personelin teçhizat kullanımına yönelik sorumluluklarına da değinen Uzunkaya, toplantının sonunda ülkemizde özveriyle görev yapan personele teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık