“Vatandaşın Hükümetle El Ele Vererek Yapacağı İşler Var”

Bakan Özhaseki: “Vatandaşın Hükümetle El Ele Vererek Yapacağı İşler Var”

“Vatandaşın Hükümetle El Ele Vererek Yapacağı İşler Var”
  • 25-08-2017 16:27

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir dizi programa katılmak için gittiği Bursa’da Yıldırım Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Sular Vadisi Doğa Parkı temel atma törenine katıldı.
 
Burada yaptığı konuşmada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Bakan Özhaseki, Bursa’da yapılan çalışmaları da yakından takip ettiğini belirtti. Özhaseki, “21 yıl belediye başkanlığı yaptım. İş yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Projeyi en başta halka kabul ettirecek, proje safhasında finansman ayağını takip edeceksiniz. Eğer yıkım varsa içindeki insanları da razı edeceksiniz. İşte belediye başkanı bu zorluklara göğüs gerer. Çünkü amacı hizmettir, dua almaktır. Bakanlığım döneminde de belediye başkanlarımıza kapımız açık olduğu gibi özellikle Bursa’dan gelecek arkadaşlarımıza kapımızı sonuna kadar açık tutuyoruz. Bursa’nın 15 yıldır istikrara verdiği destekten dolayı da, 15 Temmuz’daki dirayet dolayı da gönlümüzdeki yeri ayrı. Çok güzel bir park projesi başlıyor. Kentsel dönüşüm noktasında değerli başkanımızın yaptığı merkezi de açıyoruz. Kentsel dönüşümle ilgili insanlar o kadar çok yorum yapıyor ki insanların da kafası karışıyor. Kentsel dönüşümün neler getireceği, neler kazandıracağı konusunda vatandaş tüm sorularına Yıldırım Belediyesi’nin açacağı kentsel dönüşüm merkezinde cevap bulacak. Doğru olan yapılması gerekenleri vatandaşla paylaşmak” diye konuştu.  
 
“DEPREM GERÇEĞİNİ GÖRMEZDEN GELEMEYİZ”
 
Olası bir deprem tehdidine karşı kentsel dönüşüm çalışmalarının oldukça önemli olduğunu kaydeden Bakan Özhaseki, Türkiye’nin son dönemde karşı karşıya geldiği terör örgütleriyle mücadelede önemli bir mesafe katettiğini belirtti. Bakan Özhaseki, özetle şunları söyledi:
“Üzerinde yaşadığımız Anadolu dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri. Anadolu son yüzyılda da mazlumların sığınma coğrafyası oldu. Allah ayrılık vermesin, aramızda fitne sokmak isteyenlere fırsat vermesin. Ezanlar kulağımıza geldikçe huzurluyuz. Ama bilelim ki bu ülkenin altı da üstü de hareketli. Yerin üstünde envai çeşit terör örgütü var. En son bir de FETÖ belası çıktı. Allah’a hamdolsun hepsinin hakkından geliyoruz. Doğuda çukurlar kazarak öz yönetim diyenleri kazdıkları çukurlara gömdük. Vatandaşın hükümetle el ele vererek yapacağı işler var. Yerin üstündeki bu tehlikeyle mücadele bizim işimiz. Yerin altındaki tehlikeye hepimiz hazır olmalıyız. Son yüz yılda 6 şiddeti ve üzerinde 56 deprem yaşandı. 83 bin can kaybımız var. Maddi olarak neredeyse 100 milyar dolar kaybımız var. O evlerin için en sevdiklerimizi kaybettik. Deprem gerçeğini görmezden gelerek yaşayamayız.” 
-csb.gov.tr-ÇOK OKUNAN HABERLER