Yakın Doğu Üniversitesi'nin Acı Günü

Yakın Doğu Üniversitesi'nin genç akademisyenlerinden Doç. Dr. Serdar Susever genç yaşta hayatını kaybetti Yakın Doğu Üniversitesi'nin genç akademisyenlerinden YDÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcı Doç. Dr. Serdar Susever bu sabah evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Yakın Doğu Üniversitesi'nin Acı Günü
  • 25 Ağustos 2019, Pazar 16:16

Yakın Doğu Üniversitesine ait sosyal medya hesabından  'Acı Kaybımız' başlığıyla yapılan paylaşımda ise; 

"Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcımız kıymetli hocamız Doç. Dr. Serdar Susever’I bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu genç yaşta kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşamaktayız.  

Yakın Doğu Üniversitesi Ailesi olarak, başta merhum Serdar Susever’e Allahtan rahmet, ailesine, sevenlerine, dostlarına ve öğrencilerine başsağlığı dileriz…" denildi...

Serdar Susever Kimdir? 

1976 yılında İskenderun’da doğdu. İlköğrenimini Şehit Doğan Ahmet İlkokulu’nda tamaladıktan sonra orta öğrenimini türk marif koleji , lise öğrenimini Burhan felek Fen Lisesi’nde tamamladı. 1997 yılında İstanbul Üniversitesin’ den mezun oldu. 2000 yılında İstanbul Tıp Fakültesinde Mikrobiyoloji ve Kilinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda uzman, 2006 yılından aynı fakültede doktora ünvanını aldı .

Doktora eğitiminin bir yılını Wuerzburg’da sürdürdü. 2012 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde öğretim üyesi olarak göreve başladı . 2014 yılından itibaren aynı fakültede Yrd.Doç olarak çalışmalarına devam etti.

Kıbrıs Türk Mikrobiyolji Derneği Başkanlığı, Sağlıklı Yaşam ve Gıda Derneği yönetim kurulu üyeliğini ve International Society Human and Mycology’onin Kıbrıs temsiciliğini yürütmekteydi. 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık