YAKIŞTIMI SANA GÜLTAK

Mersin'in Akdeniz Belediye Başkanı M.Mustafa Gültak'ın yaptığı açıklamalar Mersin gündemini sarstı ve CUMHUR İTTİFAKINA gölge düşürdü tepkilerine yol açtı. Cumhur ittifakı çatırdıyor seslerinin yükselmesine sebep olan Gültak, büyük tepki topladı.

YAKIŞTIMI SANA GÜLTAK
  • 06 Temmuz 2019, Cumartesi 22:54

MERSİN AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI CUMHUR İTTİFAKI ADAYI M.MUSTAFA GÜLTAK’TAN BORÇLANMA YETKİSİ AÇIKLAMASI!

Mersin gündemine düşen ve büyük tepkilere yol açan açıklamalar Cumhur ittifakı özüne aykırıi ayrıca MHP kanadını dışlayn bişr açıklama olmuş diyen Mersin'liler "Yakıştı mı sana Gültak" diyerek tepki gösterdiler.

PEKİ Gültak ne demiş?

"Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Muhammed Gültak uzum zamandır Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçmeyen borçlanma yetkisi hakkında konuştu. Mersin’de yerel bir televizyon kanalında  konuşan Gültak Mersinlilerin beklediği konu hakkında açıklamalarda bulundu. Vahap Seçer‘e borçlanma yetkisi verilemesi gerektiğini ifade eden Mustafa Muhammed Gültak şunları kaydetti; ” Daha öncede bu konuda tavrımı belli etmiştim. Akdeniz Belediyesi’nde HDP’Lİ VE CHP’li meclis üyeleri bu konuda yardımcı oluyorlar. Büyükşehir’de bu konuların çözülmesi, arkadaşlara yardımcı olunması noktasında ben bu yönde oyumu kullanacam. Sonuçta borçlanma olmadan  Büyükşehir Belediye Başkanlığının  hizmet etmesini beklemek doğru olmaz. Bu şekilde bir belediye başkanın önünün  kesilmesinin doğru olmayacağı inancındayım."  ( http://buyukmersin.com/siyaset/gultaktan-borclanma-yetkisi-aciklamasi/ )

TEPKİ ÇOK

Uzun süredir Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak'ın Cumhur ittifakı ruhuna uygun olmayan şekilde siyasi çalışma sergilediğinden bahisle Ak Parti tabanı da yapılan çalışmalardan hoşnutsuzluğunu dile getiriyordu. Diğer taraftan göreve gelir gelmez kısa sürede başkan yardımcılıkları ve diğer yaptığı görevlendirmeler ve atamalarda tepkilere neden oluyordu. 

Mersin Akdeniz Belediye Başkanlığını çok az bir farkla kazanan ve bölgenin dinamiklerine yabancı olduğu yaptığı siyasi çalışmalar ile ortaya çıkan Gültak'ın böyle giderse kısa zamanda hem Ak Partiye hem de Cumhur ittifakına çok zarar vereceği belirtiliyor.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık